Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

Iancu

#46598

2016-04-07 19:43

Disponibilizati 2013

De fiecare data cand ne intalnim , constat cu uimire si compasiune pentru voi , ca nu sunteti nimic altceva decat o adunatura tampa si credula care sta cu gura cascata si absoarbe minciunile si gogoritele debitate de oameni precum Mateita, Diaconu, Bicu, Avram . Nu asta ar fi problema, fiecare cu posibilitatile lui, dar ca sa ajungi in final sa milogesti 1000 de lei din banii tai ca sa ai de sarbatori, mi se pare umilitor,   mi se pare ca ati ajuns la un nivel de degradare umana jalnic. Oricum parerea mea e ca va meritati soarta. Pacat , sunteti cu totii la o varsta cand ar trebuii sa aveti o experienta de viata destul de bogata.

Cu greata,

Raspunsuri

CREANTELE SALARIALE OLTCHIM 30.01.2013: DNA S.O.S. OLTCHIM!!!!!!!!! UPDATE:NU SCAPA NIMENI OLTCHIM!

#46600 Re:

2016-04-07 19:54:09

#46598: Iancu -  <= La cei de te referi ca vin constant, aceia sunt o minoritate si astia sunt si ai dreptate, sorb cuvintele hotilor.  Si ne-am mai ingrosat cifra, suntem mai multi slariati disponibilizati ~1200 si lista va continua si anul asta daca nu inteleg cei din Oltchim.

 Iancule, baiatule. Nu uita ca "cineva" a stat atat de mult in genunchi la astia aciutii in Oltchim  de fura ca nici nu mai stiu cum ii cheama dar au stat in genunchi pe banul lor si munca lor umili  ( culmea) drepturi legale si reale, numai ca au semnat precum criminalii dusi la taiat capcaunii si alte protocoale in ilegalitate ei avand acte la disponibilizare colectiva in 2013 in maini, avand acte, la ce le mai trebuiau protocoale... si alte nemernicii, acum se stiu si nu stiu daca realizeaza ca fapta lor este penala fiind complice cu cei pe care i-au lasat si le-au dat apa din apa lor ( un izvor de  ~ 9 milioane euro care crestea si creste si azi mereu aceasta suma dar in Oltchim, la noi firmituri ajung ) dar ei, nu au tinut cont ca apa a fost comuna, insa canile sunt diferite si apa e aceeasi. Hotii stiau si i-au inecat repede pe viitorii  complici ai lor tot hoti care au navalit in isterie, protocoale, mitinguri, greve, dialoguri-sociale maimutarite, intalniri cu te miri cine ba pe la guvern, ba pe la combinat, ba pe nicaieri ... si altelele comise si care acum sunt complici hoti penali. Acum umilinta continua prin greselile fatale oferite de cei care ai spus ca iti este greata si iti impartasesc acelas sentiment dee.... greata fata de ce se intampla. Hotii fura cu hoti si corup alti hoti, acum se stiu ei. Pacat ca astia sunt o minoritate, aia multi nu au fost inclusi si nu se tine cont de noi toti. Totusi sunt creante salariale cu drepturi depline si sustinute de toate legile publicate, ce nu stiu ei ca Oltchim nu sta bine in picioare atata timp cat nu ACHITA doar fac ESCROCHERII DE ACHITARI.

Reducerea de personal vizează 929 de salariaţi (602 în Vâlcea şi 327 în Piteşti) şi are ca scop realizarea unei economii lunare de aproximativ 1.200.000 euro (14,4 milioane euro anual). Demn de remarcat este procentul mare (peste 60%) de sa_lariaţi care au solicitat benevol să fie acceptaţi pe listele de disponibilizări.

  http://www.rominsolv.ro/ ; http://www.oltchim.ro/

Iata mai jos si  postez in casuta urmatoare, sa se vada mai bine si...