ANULAREA LEGII ANTI-FUMAT . LEGEA ANTI-FUMAT - ABUZ SI ATENTAT LA LIBERTATEA INDIVIDUALA!

Quoted post


Musafir

#30

2016-02-12 23:16

Sunt satula de tupeul si nesimtirea unor fumatori care in spatii pentru nefumatori, fie ca-i sedinta, intalnire la o agapa,  training sau mai stiu eu ce, se gasesc (chiar daca sunt 2-3 intre 20 sa-ti pufaie in nas fum, ore in sir !

Nu mai vorbesc de incostienta unor asa zise mame (sau tati) care nu se gandesc nici macar o secunda cand isi afuma bine micutii fie in masina, fie in casa, fie pe plaja, fie in parc!...

Ei, dar ei au drepturi care le sunt incalcate draga Doamne, acum! As vrea sa o vad si pe asta!

 

Raspunsuri


Musafir

#35 Re:

2016-02-13 20:22:09

#30: -  

 Binenteles ca sunt incalcate drepturile. Dar ce sa mai spun....mai lipseste sa veniti in casa mea sau on masina mea sa-mi spuneti ca nu am voie sa fumez pt ca asa au hotarat ......comunistii...

scuby cj

#124 #30 Re:

2016-03-19 02:36:39

#30: -  

 vezi tocmai despre asta e vorba in loc sa ne separe de nefumatori ne baga mai tare intre ei... multi au precizat bine ca nu le convine sa fie afumati in statiile de autobuze , tramvaie ... etc ... in loc sa interzici fumatul in aceste spatii interzici total opusul .. unde ai alegerea de a merge sau a nu merge e decizia ta , dar intr-o statie de autobuz unde esti nevoit sa mergi pentru ca ai de umblat acolo te putem afuma fara nici o jena pentru ca nu ni se interzile .. in loc sa ne lase sa fumam in localuri si in locuri unde e strict pentru fumat  te scoate afara pe strada unde sunt mult mai multi batrani si copii care trec pe langa tine decat intr-un local unde se fumeaza !!!!


Musafir

#262 Re:

2016-03-23 04:16:09

#30: -  esti frustrata de fapt