ANULAREA LEGII ANTI-FUMAT . LEGEA ANTI-FUMAT - ABUZ SI ATENTAT LA LIBERTATEA INDIVIDUALA!

Quoted post


Musafir

#3

2016-02-11 09:34

Asa este legea fumatului o lege care incalca dreptul de libertate al individului la a face ce doreste. Aceasta lege cum este scrisa interzice fumatul in spatii inchise deci nu poti fuma nici intr-o cusca daca ar fi facuta intr-un local. Pur si simplu esti scos afara pentru a fuma timp in care oricine iti poate manca mancarea lasata pe masa sau bea bautura din pahar. Este o lege tampita la fel cu ce propune Dragnea noua lege a defaimarii prin care nu mai ai voie sa spui cat de prosti sunt cei ce fac legile la noi ca iei o amenda cat costa casuta ta si devi boschetar. Au ajuns toti bogatanii tari sa faca legi de capul lor ca romanii sa devina iar slugi la boieri ca pe vremuri. Halal democratie dictata de hotie.

Raspunsuri


Musafir

#24 Re:

2016-02-12 10:44:05

#3: -  

 Băi melule, legea nu încălca nimic mai mult de atât voi mă îmbolnăviți pe mine cu tutunul vostru.

O lege bună , bravo PSD.

scuby cluj

#121 Re:

2016-03-19 01:50:46

#3: -  

 Hai sa zicem ca o lege prin care sa interzici FUMATUL in locurile unde se mananca ar putea fi acceptata de multi dintre noi fumatorii ... Dar sa interzici fumatul peste tot pentru ca asa a visat cineva noaptea si alte cateva sute care dorm in parlament au votato mi se pare o mizerie ordinara !!! De ce un patron nu are voie sa isi faca clientela printr-un baner mare cu mesajul ACEST SPATIU ESTE DESTINAT strict FUMATORILOR !!!! eu va garantez ca in viata de noapte 90% din persoane sunt fumatoare !!!!! sa bagi aceasta lege discotecilor pe gat mi se pare o ABERATIEEE !!!! va dati seama ca 90% din discoteca va fi afara pe trotuare la fumat si va fi un haos total pe strazi ? pe langa asta va mai dau un exemplu ... daca eu vreau sa ma duc intr-un bar sa beau o bere cu prietenii si suntem toti fumatori , de ce trebuie sa iesim afara sa stam in usa sa fumam sa ne vada TOTI VECINII si cunoscutii ca noi suntem la birt ??? STATI LINISTITI CA VA VINE VREMEA CAND VETI MURI TOTI CEI DIN PARLAMENT CA NISTE SOBOLANI , PENTRU CA LUMEA SE VA SATURA SA FIE CONDUSA DE SOARECI CA VOI !!!!