Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase
Quoted post
Anonim |
#292015-11-13 21:46Citesc si ma minunez de cata siguranta exista in acesti copii care au ansolvit o facultate , au muncit sa faca o lucrare de licenta ...etc Dragilor la postliceala aia care cum o numiti voi ce ....... S-a facut si carte si practica si apropo am muncit sa facem o lucrare mai ceva decat la o facultate , am absolvit o postliceala la stat nu am platit nimic ,am terminat si doua facultati si am sustinut doua examene de licenta tot fara bani , si ce credeti dragilor a fost mult mai usor la facultate decat la postliceala , ganditi de zece ori inainte sa jigniti colegii mai mari ca voi , care poate a ajutat -o pe mama ta sa te aduca pe lume , poate ti-a ajutat bunicul sau bunica sau pe tine sau un prieten ......etc .Cand iti alegi ce vrei sa faci in viata nu te uita in gradina vecinilor fa ce trebuie , voi nu va ganditi decat la statul social si cum sa dati mai bine in fata nu stiu cui!! Cu facultate sau cu postliceala tot asistent medical esti numit nu esti strigat d-l facultate sau d-l postliceala , important este sa faci cu cinste meseria si cu multa responsabilitate !!!!! |
Raspunsuri
Musafir |
#43 Re:2016-01-13 17:45:53Bravo! Ai mare dreptate! Din nefericire asa sunt majoritatea din generatia de azi. Fac ceva numai pentru a fi in rand cu altii, pt statutul sofial si cam uita sa faca ceea ce le place.Si sa fim seriosi, facultatile nu mai au valoarea pe care o aveau odata. Azi si cei care nu stiu sa scrie corect, sau cei care nu au citit in viata lor o carte pot sa termine o facultate, si ma refer la orice facultate. Nu stiu de unde aerele astea de superioritate pe unii care termina o facultate, uita ca sistemul universitar din Romania se deformeaza incetul cu incetul... |
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Salvati Dealul Lempes si comunitatile din jur de impactul Autostrazii A13
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
CCR TREBUIE SĂ PLĂTEASCĂ!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
86198 Creat: 2025-02-03
PETIȚIE PENTRU ABROGAREA ARTICOLULUI 6 DIN LEGEA NR. 141/2025 PRIVIND MAJORAREA NORMEI DIDACTICE
2077 Creat: 2025-08-01
Spune STOP jefuirii României și falimentării românilor!
1861 Creat: 2025-08-01
Înființarea tribunalul poporului 7
511 Creat: 2025-08-06
Reducerea taxelor CECCAR
1238 Creat: 2025-07-20
Spunem NU comasării liceelor din Năsăud!
393 Creat: 2025-08-07
PETIȚIE PENTRU DEMITEREA MINISTRULUI EDUCAȚIEI ȘI CERCETĂRII, DANIEL DAVID
1413 Creat: 2025-07-30
Interzicere circulatie tuk tuk pe raza orasului Navodari
243 Creat: 2025-08-11
SALVATI CO-ASIGURATII DIN ROMANIA! DREPTUL LA SANATATE, ANULAT DE STATUL ROMAN!
238 Creat: 2025-08-07
Petiție către Consiliul Local al Sectorului 4
5119 Creat: 2024-12-18
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
13317 Creat: 2025-06-04
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4840 Creat: 2025-06-14
Vrem un preț corect la apă în Valea Jiului! Nu mai acceptăm facturi umflate și scumpiri nejustificate!
140 Creat: 2025-08-07
IUS-Lubrifin - parcul din inima Brașovului. Cerem Consiliului Local demararea unui referendum. Semnează petiția!
6366 Creat: 2024-11-02
Eliminarea taxei pe apa meteorică și scăderea prețului apei în Valea Jiului!
74 Creat: 2025-08-08
Împotriva implementării sistemului de parcare cu plată pe Bulevardul Ștefan cel Mare din municipiul Vaslui
133 Creat: 2025-07-26
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
8362 Creat: 2023-03-14
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
2811 Creat: 2025-07-09
După 65 de ani, Hunedoara merită un stadion nou!
1388 Creat: 2025-07-22
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
1118 Creat: 2025-07-07