Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Anonim

/ #29

2015-11-13 21:46

Citesc si ma minunez de cata siguranta exista in acesti copii care au ansolvit o facultate , au muncit sa faca o lucrare de licenta ...etc Dragilor la postliceala aia care cum o numiti voi ce ....... S-a facut si carte si practica si apropo am muncit sa facem o lucrare mai ceva decat la o facultate , am absolvit o postliceala la stat nu am platit nimic ,am terminat si doua facultati si am sustinut doua examene de licenta tot fara bani , si ce credeti dragilor a fost mult mai usor la facultate decat   la postliceala , ganditi de zece ori inainte sa jigniti colegii mai mari ca voi , care poate a ajutat -o pe mama ta sa te aduca pe lume , poate ti-a ajutat bunicul sau bunica sau pe tine sau un prieten ......etc .Cand iti alegi ce vrei sa faci in viata nu te uita in gradina vecinilor fa ce trebuie , voi nu va ganditi decat la statul social si cum sa dati mai bine in fata nu stiu cui!! Cu facultate sau cu postliceala tot asistent medical esti numit nu esti strigat d-l facultate sau d-l postliceala , important este sa faci cu cinste meseria si cu multa responsabilitate !!!!!