Semneaza petitia,DEMISIA Patriarhului Daniel!!!

Quoted post


Musafir

#1998

2015-11-06 18:10

sa se desfiinteze postul de preafericit si sa fie doar un individ fara functie si fara sa fie platit de noi toti care sa coordoneze activitatea bisericii. daca doar il dam jos pe cel de acum, vine altul si nu am facut nimic. sa se desfiinteze si sa li se impoziteze toate veniturile. impozitam veniturile batranilor si pe cele ale popilor nu ?! in ce tara traim !!???

Raspunsuri

musafir

#2024 Re:

2015-11-06 20:41:15

#1998: -  

 nu cred ca mai sunteti cu picioarele pe Pamant!!!

Ce-ati patit oameni buni unde va este credinta... in toate timpurile a exista un pastor si turma; coi vreti doar turma fara pastor...

Nu aveti minte nici cat un copil de gradinita, calculele voastre, nimeni nu v-a bagat mana in buzunar, daca ar fi vorba de vreun impozit platit pentru biserica as mai zice... interesati-va sa vedeti cu este in Germania- este o taxa anuala pe care esti obligat s-o achiti bisericii

vedeti-va de meseriile voastre si nu mai calculati ... si propuneti aberatii, se intorc stramosii nostrii in mormant cand vad necredinta si prostia voastra...

nu pentru asta s-a luptat, ne-am castigat pastorii de suflete si vreti cu neghiobia voastra, cu lacomia si viclenia voastra sa-i scoateti din circuit

sa va fie rusine... ce educatie dati generatie tinere