Nemultumit de Telekom

Quoted post

CLIENT ÎNȘELAT DE TELEKOM
Musafir

#6

2015-08-29 13:17

TELEKOM e o firmă de țepari.
Am încheiat un contract cu ei pentru internet, dar după vreo câteva săptămâni s-a oprit internetul. Zero.
Săptămâni de zile m-au purtat pe drumuri, cu telefoane la București și prin alte locuri = degeaba.
Am fost la ei, la sediu, unde mi-au spus cu NU E TREABA LOR SĂ REPARE INTERNETUL.
Am depus o grămadă de reclamații = degeaba. NU VOR să furnizeze serviciile pe care le contractezi, pentru care îți iau banii.
Asta se NUMEȘTE ÎNȘELĂTORIE ȘI ÎNTR-O ȚARĂ NORMALĂ O ASEMENEA FIRMĂ NU AR PUTEA EXISTA, FIRMĂ CARE SĂ FURE BANII OAMENILOR LA NIVEL NAȚIONAL.
ESTE O ESCROCHERIE DE NIVEL NAȚIONAL.

Aș fi crezut că sunt o excepție, că se mai întâmplă asemenea necazuri, dar după ce am văzut (prea târziu, pe internet) că există MII de oameni înșelați, în toată țara, mi-am dat seama că am fost înșelat, că TELEKOM se ocupă cu înșelătoria.

Ce am citit pe internet și ce am auzit direct, de la mulți oameni, m-a șocat. Amploarea escrocheriilor acestei firme nenorocite este uriașă.

Raspunsuri


Musafir

#8 Re: asta se stie daca nu sinteti atenti va face e bine se le dea lumea si lor tepe. mai stiu eu care

2016-02-11 18:01:12

A-Z system client de pe vremea cosmote.

#14 Re:

2017-08-01 20:55:02

#6: CLIENT ÎNȘELAT DE TELEKOM -  

 Sunt niste escroci prelungesc contracte. abuziv.Am astptat expirarea contractului din martie ,anuntandu-i de vreo cateva ori in februarie ,suntem in august si ne trezim ca abonamentul merge inainte.Nu re cunosc nici in centre ca ai facut cerere

.Sunt banditi.Dati mai departe ,duca-se de unde au venit..Credetia ca protectia consumatorului face ceva?