Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Quoted post

asistenta

#22 Re: Re: Re:

2015-08-18 09:05

#19: - Re: Re:  

 Asa este,ai dreptate! Daca este asa de serioasa facultatea ,de ce nu o fac la zi?Medicina nu se face la fara frecventa! Noi am facut Postliceala aia nenorocita cum o numesc ei la zi....era multa rigurozitate in ceea ce priveste prezenta la ore si practica.

Raspunsuri


Musafir

#31 Re: Re: Re: Re:

2015-12-02 12:46:32

#22: asistenta - Re: Re: Re:  

 Nu stiu unde dracu fac unii fac de moase si asistenti medicali la fara frecventa...eu am facut la zi...si anul doi..am mancat intre spitale..niciodata o masa calda acasa...incepeam cursurile la 8dimineata si terminam seara la 6...chiar7....asta in anul doi...iar facultatea asta...cel putin in Craiova..nu o poate face oricine...cine nu crede sa se intereseze...nu e LP sa il poti sari pt ca nu mai intri in examen...daca sari un curs ai pus-o...pt ca vei lua de la colegi exact ce au inteles ei din ce sa predat...pt ca doctorii nu dau cursuri xeroxate...pt cine nu stie sa nu vb...prietena mea cea mai buna a facut postliceala...si lucraaaaa....da lucra...iar nu aveam timp nici sa mananc o masa linistita in unii ani....nu mai vb de grile..ca nu este spiru haret...vb in necunostinta de cauza....aceasta facultate...din Craiova..nu este jici un rahat de postliceala sau gen spiru haret....in afara de injectii de tot felul se invata exemanele obiective pe aparate si sisteme...nu-i usor sa faci asta...si stiti de ce?Pt ca realizezi apoi ca nu vei utea face astea la locul.de munca...se invata muuuult mai mult decat isi poate inchipui o persoana care a terminat o postliceala...este adevarat insa ca la patul bolnavului vom.face acelasi lucru...dar sa nu uitam efortul depus de unii...

no name

#141 Re: Re: Re: Re:

2018-01-22 15:24:43

#22: asistenta - Re: Re: Re:  

tin sa va anunt ca facultatea de asistenti medicali se face la zi, nu ai voie mai mult de o absenta la lucrarile practice,examenele sunt deosebit de grele, nu v-as dori sa treceti printr-o sesiune de la umf!!!!


Musafir

#151 Re: Re: Re: Re:

2018-01-24 09:15:58

#22: asistenta - Re: Re: Re:  

facultatea nu se face la fara frecventa,futu-va-n gura de retardati cu postliceala ce sunteti