Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

Quoted post


Musafir

#2358 Re:

2015-07-18 17:30

#51: #26 -  

 Adica vreti sa spuneti ca ,facand plangere la politie si situatia fiind viol ,nu s au facut colectari de probe ,iar fata nu a fost dusa la medic legist si chiar colectate probele si daca s a gasit sperma ,nu se poate face ADN si sa se ia si ADN de la baieti si sa se verifice ???????????????????

Sa nu imi spuneti ca NU ...........ca atunci ar trebui sa fie inchisi in primul rand cei care se ocupa de aceste cazuri si care nu stiu cum sa si faca meseria

 

Raspunsuri

Immy Malhotra

#6975 Re: Re:

2015-07-20 13:36:57

#2358: - Re:  

 Salut! intamplator am ajuns pe aici si mam oprit la tine ca a stii ca eu am fost condamnat pentru viol la o pedeapsa de 7 ani aveam 14 ani cand fapta sa intamplat dar stii care este faza cea mai tare?? Ca am fost audiat o singura data, nu am fost dus la IML pentru expertiza sa vada daca am avut discernamant sau nu asa cum cere procedura,eu cu presuspusa victima suntem prieteni si acum si cand a venit vb de probe singurul lucru a fost sa deseneze ceva,si sa zic ca a reiesit ca da a fost violata dar acum intrebarea este DE CINE A FOST VIOLATA? Fara probe ADN cum sa putut sa se dovedeasca ca eu??? Oare astazi daca o fata are necaz pe un baiat face sex cu altcineva si intra la inchisoare cine nu trebuie sau cum? Deci sa intelegeti foarte bine legea nu se aplica la fel in Toata Tara,legea se aplica in functie de ce decide judecatorul pentru ca este tot om,Daca de exemplu: In timpul liber Judecatorul consuma Droguri si primeste un dosar al unui consumator/Distribuitor de Droguri,atunci normal ca ii va aplica o pedeapsa mai mic. Deci daca recapitulez legea nu se aplica la fel in toata tara.