Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#41405 Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-12 07:37

#41403: CREAN_TELE SALARIII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea - CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea 

 Domnule "cre.anta" , va urmaresc comentariile pe aceasta petitie si constat ca tot repetati "salariile trebuiesc achitate" . Vad ca le stiti pe tote , ati citit, v-ati documentat, sau doar credeti ca le stiti pe toate, intrebarea este de ce nu ne primim banii? Ce facem noi care avem irevocabil? Ce masuri mai trebuie sa luam? Dumneavoastra in ce stadi sunteti?

Astept raspunsul dumneavoastra avizat si competent

Raspunsuri

CREAN_TELE SALARIII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41409 Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-12 08:18:40

#41405: - <= OLTCHIM SE JUDECA PE FOND TREBUIE SA SE JUDECE PE CAZURI PENALE, TRECUT URGENT PE CAZURI PENALE DE CATRE DNA. DRAMA ESTE CA OLTCHIM ARE SI A AVUT BANII SALARII COMPENSATORII  SI RESTUL SALARII IN CONTURI ORI UNDE S-AU ... " FACUT ASCUNSI " RAMANAND DOAR IN INSCRISURI..., NU SI LA NOI DESTINATARII DE DREPT DISPONIBILIZATII2013, UNDE SUNT BANII???????

 Domnule care urmaresti si constati ca le stiu pe toate, ti s-a raspuns din legi publicate, evidentiate, reeeevidentiate...repuse in discutie, reeeeactualizat si reeeeediscutate si puse iar in ochii tuturor, si multe altele care sunt oricand dovedite cat si tehnic  penal si literar cum esti pe fond. A sti nu e condamnare ( cei care " n-ati stiut" ceea ce crean_te salarii nu cred asa ceva, din contra vom avea surprize chiar de la organele care cerceteaza v-or argumenta tot ...., si ati muscat, .... si alte greseli fatale, s-a pierdut cu irevocabil procese, oare de ce si cine a impins in greseli din astea de sugativizare bani...., vom afla si aceste aspecte... chiar daca se stiu acum ) si nici exagerarea pe care o induceti. Daca nu cititi, nu veti sti nimic. In insolventa, orice fel de insolventa la cei care sunt declarati insolventa pe faliment, specifica ACHITARE VALOAREA DIN ACTE SI SUMA INTREAGA INTEGRALA SI LA ZI ACHITARI CU_RENTE CREAN_TE CU TOATE PRIORITATILE  ACHITARILE SI PRIORITATE SALARIILE SI DREPTURILE SALARII TOT INTREGI SI  CARE TREC INAINTEA TUTUROR PE ACHITARE VALOARE DIN ACTE SI CONFORMA CU INSCRISURILE PRODUSE IN INSOLVENTA OLTCHIM 2013 SI CONFORM CU LEGILE SI INSCRISURILE. DE AICI SI DNA CARE TREBUIE SA SE IMPLICE SI SA INTERVINA PENTRU CA UN "ASA ZIS" ACORD CONVENTIE PROTOCOL ILEGAL S-A SEMNAT IN IUNIE 2013 SI TREBUIE SA FIE DIZOLVAT SI CERCETAT DE CATRE DNA, CINE SI CUM SI-AU PERMIS IN  NUMELE DISPONIBILIZATILOR SA SEMNEZE OBSTRUCTIONAREA LEGII 85/2006, LEGII CCM COROBORATE CU TOATE LEGILE IN SUSTINERE  IMPOTRIVA LA TOATE CONVENTIILE  PROTOCOLARE DECLARATE NULE, PENTRU CA TOT CONSORTIILE SPECIFICA CA IN INSCRISURI APAR  NU SI SA RESPECTE ACHITARILE CONFORM LEGII PENTRU CA UN ASTFEL DE PROTOCOL INCALCA LEGILE COROBORATE CU ACTE SI ALTE LEGI CAT SI DECIZII, TRECUTE TOATE SUMELE CONFORM LEGILOR  PE RESTITUTIE IN INTEGRUM ASA CUM SPECIFICA LEGILE CU DAUNE-INTERESE PE PREJUDICIILE CREATE, PROC_URORII SI JUSTITIA AU OBLIGATIA SA INTERVINA IN ASTFEL DE CAZURI, PIPEREA IN FATA JUDECATORULUI A SPECIFICAT DE ACEST PROTOCOL DEPUS LA DOSAR SI ILEGAL IUNIE 2013 , BALMAJIND CA AM FOST DE ACORD PRIN REPREZENTANTI, CEEEA CE ESTE UN FALS SI UZ DE FALS GROSOLAN SI PENAL PRIN MULTE ALTE INCALCARI ALE LEGILOR PENALE CU MASA CREDALA  IN INSOLVENTA OBSERVATIE SI ACUM ACHITARI ESALONATE PLAN DE REORGANIZARE SI NU CONFORME CU LEGILE COROBORATE CU TOATE LEGILE IN SUSTINERE DE LA DESCHIDERE INSOLVENTA OLTCHIM 2013 CEEA CE ESTE PENAL, LA CARE NOI, NU AM FOST DE ACORD CU DETURNAREA SI MAI MULT AM FOS IMPOZITATI ...,REZULTA OPRIRE ACHITARI IN INSOLVENTA OLTCHIM 2013 IN ACESTI  DOI ANI DE ZILE IN INSOLVENTA OBSERVATIE 2013-2015 AM FOST PRIN DETURNARE SUME SI NOI DISPONIBILIZATII SI SUMELE CELOR ANGAJATI CELE TREI SALARII AM FOST BAGATE SPRE CHELTUIELI DE ACESTE ENTITATI CARE NU I-AM DESEMNAT NOI SI FARA ACORDUL NOSTRU SCRIS SI NISTE REPREZENTANTI CARE NU AU NICIO BAZA LEGALA SA NE REPREZINTE SI-AU PERMIS SA SEMNEZE UN ASTFET DE ACORD CARE SE DECLARA NUL DE CATRE ORICE INSTANTA COMPETENTA PENTRU CA E VIZIBIL CA NOI NU AM DAT UN ASTFEL DE ACORD SI BLOCAREA ACESTOR SUME SAU ALTE ILEGALITATI COMISE SUB SEMNATURA ACESTOR ZISI REPREZENTANTI. NU PUTEM PUNE IN MISCARE DNA, ACESTIA STIU SI LA MOMENTUL CAND VOR DECIDE INTERVIN SPRE SOLUTIONAREA CAZULUI. Cei care au irevocabil, au gresit si a specificat si judecatorul-sindic cat si piperea cu asociatii & co., marea greseala fiind ca v-ati atacat banii "crea_nte" cum ma atacati pe mine si aici, nicio instanta nu va da continuitate pentru ca se judeca pe fond iar aici ati facut poezioare...scoase din cintext, rupte de realitati, pentru cazurile grave cum este in inscrisuri acorduri protocolare  si penale se trece pe anchete si specificatii pe procedura se judecata penal in regim de urgente. Judecarea pe fond economic, implica exact ceea ce a specificat si judecatorul in motivare si  s-a abordat gresit de catre avocatii pe care i-ati platit enorm de mult ( s-a cheltuit enorm cu acestia ) pentru ceva care au pierdut cu irevocabil, acestia trebuiesc schimbati urgent si gasite solutii pentru care exista cadrul chiar legal si recuperare cre_nte, aceste solutii va acorda si consultanta si demersurile necesare in recuperare salarii cu_rente crea_nte ( acesta fiind scut pentru astfel de cazzuri de deturnare si alte ilegalitati pe care nu-l sustineti sau evitati constanta, marea drama...). Persoana mea are astfel de consultari, am multe..., nu va pot comunica mai ales ca aici sunt si cei cu care ne judecam si ne contesta si ne contracareaza DOVEDIT in ilegalitate tot, de aici si specificatia mea ca DNA sa intervina. Insolventa are  etape, observatie pe care a introdus-o consortiu conform legii  si s-a observat ceea ce au comis, acum plan de reorganizare care observam ce au reusit si pagini si file si ca acum nu achita conform legilor asa cum este in legi, o alta etapa fiind evitare faliment sau trecerea la lichidare ori iesire din acestea trecand in forma de functionare asa cum era, o institutie iesita din faliment ACHITARE SALARII CREA_NTE SI CELELALTE CREA_NTE OLTCHIM. Din cate se observa Oltchim este condus de catre LICHIDATORI SPECIFICAT IN PROCESUL INSOLVENTEI OLTCHIM 2013 LA JUDECATORUL-SINDIC RAMNICU VALCEA:

 

http://portal.just.ro/

Informaţii generale

Nr. unic (nr. format vechi) : 887/90/2013
Data inregistrarii 25.01.2013
Data ultimei modificari: 08.07.2015
Sectie: a II a CIVILA
Materie: Faliment
Obiect: cererea debitorului - L85/2006 art.27 alin.5
Stadiu procesual: Fond

Părţi

NumeCalitate parte
SC OLTCHIM SA RM VALCEA Debitor
CONSORTIUL ROMINSOLV SPRL - RFO 0122/2006 Lichidator
BDO BUSINESS RESTRUCTURING SPRL - RFO 0239/2006 Lichidator
JUDECĂTORIA RÂMNICU VÂLCEA Reprezentant legal
OFICIUL REGISTRULUI COMERŢULUI DE PE LÂNGĂ TRIBUNALUL VÂLCEA Reprezentant legal
D.G.F.P VÂLCEA Reprezentant legal
COMISIA NAŢIONALĂ A VALORILOR MOBILIARE Reprezentant legal
CREAN_TELE SALARIII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

#41411 Re: Re: CREAN_TELE SALARII OLTCHIM: DNA să se mute la Râmnicu Vâlcea

2015-07-12 08:28:53

#41405: -

 

Oltchim. Cu insolvenţa nu-i de glumit! Ramane cum am stabilit ... nimic nu s-a modificat: culmea tupeului şi nesimţirii la Oltchim

 

A FOST O COMPLICITATE SINDICATE #34833(TOATE INCLUS SI  IONEL VINCEA DE LA CARTEL ALFA SI FOST MENTCHIM FALIMENT ) SI STATUL ROMAN#30014 SUNT IN CULPA.

LICHIDATORII AU MENIREA DE A INCHIDE SI LICHIDA, SUNT IN OLTCHIM SI  CEEA CE AU COMIS AVOCATII, ECONOMISTII, PSIHOLOGII... PENALI CONSORTIILE ROMINSOLV & BDO SI ALTII IMPREUNA CU SINDICATELE SI STATUL ROMAN IN CULPA, ASTA SPECIFICA IN DREPTUL LOR CA FIIND LICHIDATORI (((ACESTIA SUNT EXPERTTII CARE SE LAUDA STATUL ROMAN SI OLTCHIM???????))), CINE ATI VREA, SAU CE ENTITATE DINTRE EI SA VINA SA SALVEZE CEVA SI CUM?????????? ACESTIA NU SUNT DECAT PUSI PE INCALCARE LEGI SI LICHIDARE, SE HRANESC CU ASA CEVA..., CATEGORIC ARATATE PESTE TOT SI DEMERSURILE PE CARE LE APLICA PRIN DISPONIBLIZARE SI PAGUBA MARITA SPRE A DEMONSTRA CEEA CE SUNT LICHIDATORI!!!!!!!!! Altii, alte firme si altii..., care sunt in aceeasi situatie cu noi in alte procese  in insolventa si urmeaza pasii Legii 85  / 2006 si LITERA LEGII SI CONTINUA PE ACHITARI VALOAREA DIN ACTE SI CEEA AU DE PRIMIT SI CONFORM CU LEGILE SI EXACT CU CE AU CREA_NTE  DE ACHITAT LI SE ACHITA CONFORM ACTELOR, LEGILOR SI TOT VALOAREA COROBORATE CU LEGILE IN SUSTINERE, ACESTIA AU PRIMIT (FIIND  ALTE SITUATII LA ALTE INSTITUTII ) AU INCEPUT SAU LI S-A ACHITAT VALOAREA TOATA SI INTEGRALA SI CONFORMA CU ACTELE SI LITERA LEGILOR PE CARE VI LE-AM PUBLICAT PE PETITIE, CE ESTE ASA GREU SA SE INTELEAGA CA INSOLVENTA ARE FOARTE LIMPEDE SI FOARTE CLAR TOT, PENTRU CA S-AU INCALCAT VOIT SI CONFIRMAT TOT CHIAR LASAT SCRIS DE ACESTIA SI SPECIFICAT CA INCALCA TOT, AICI ESTE DE COMPETENTA ORGANELOR DE CERCETARE SI CAZURI PENALE.

 

CEI CARE PICA LA INTELEGERI CU EI, ASTA PRIMESC, E VINA COMUNA PENALA COMISA CHIAR DE EI CU VOI CEI PICATI IN CAPCANA LOR CARE STIU CA MERG PE DRUMUL PUSCARIILOR, sunt declaratiile lor scrise:

" abuzul nu ţine cont de lege ci numai de voința şi interesul făptuitorului."

Mateita si Deaconu 

 "să le înfigem ţăruşul în inimă. Să îi radiem de pe faţa pământului! Repede!"

MIRCEA DEACONU

Practician în insolvenţă
(partener RomInsolv)
 

http://www.rominsolv.ro/legenda Mircea Deaconu

FLORIAN MATEIŢĂ

Practician în insolvenţă
(partener RomInsolv)
 

http://www.rominsolv.ro/cine-i  FLORIAN MATEITA

 

Cine-i desemnat să înfigă ţăruşul în inimă, să o facă!

Vampirul economic nu este o ficţiune. Este prezent sub forma unui cod fiscal şi acţionează în timpul programului de lucru. Ţi se prezintă sub forma unei persoane agreabile, îţi prezintă planurile, proiecţiile şi te face să visezi nemurirea dinastică, alături de el. 

Semnezi contractul şi colţii lui se înfig în conturile tale de lichidităţi. Este bineştiut, înţepătura vampirului poate să îi contamineze pe cei atacaţi. Muşcătura lui provoacă o sete ancestrală şi, la rândul tău, este posibil să sfârşeşti prin a căuta victime cu lichiditate. După cum arată statisticile, nu sunt rare cazurile în care victimele devin, la rândul lor, vampiri.

În scu_rt timp de la contaminare, observi cum situaţiile financiare se deformează sub apăsarea unui bulgăre de datorii pe care vampirul, hipnotizându-te permanent cu o imagine strălucitoare a viitorului, te îndeamnă să-l rostogoleşti.În tot acest timp, va sta alături de tine şi îţi va sug* sângele. Munca ta, energia ta, banii tăi, vor fi devorate. Tu nu mai ai propriul tău sânge şi propria ta energie pe care să i le oferi, deci va trebui să le găseşti sau să mori lichidat. Din clipa în care alegi să nu mori, eşti şi tu un vampir.

Mediul economic ia măsuri împotriva vampirilor şi a vampirismului. Cu apă sfinţită şi usturoi judiciar, creaturile sunt împinse şi ferecate în cavoul deschis de legea insolvenţei pentru vampiri economici.

Apoi, cântece, descântece, ritualuri. Exorcizare şi proceduri de dat sângele înapoi. Cât sânge, cui, când, de ce, cum? Întrebări concrete, răspunsuri evazive. Să vedem cât sânge mai găsim, cât sânge mai producem, de unde, de la cine?…

Un sobor de practicieni, cu ţăruşul falimentului în mână, supravegheză permanent vampirul. A promis că nu mai sug* sânge, a promis că va trăi pe propriile lui picioare şi va produce plusvaloare. Dar este auzit clefăind tot timpul şi a fost prins mânjit de creanţe cu_rente la gură. Constatăm că exorcizarea a fost un eşec, iar explicaţia ar putea fi că de fapt, la data deschiderii procedurii, vampirul nu mai avea propria lui viaţă, propria lui energie. Se pare că exorcizarea funcţionează doar pentru fiinţele atinse de vampirism, dar care încă trăiesc, au sânge cald şi luptă să trăiască. Statistic sunt foarte puţini: sub 1 la 10.000.

 

 

 

Aşadar, unde observăm vampiri economici, trebuie să facem ceea ce au făcut toţi vânătorii de vampiri de-a lungul timpului: să le înfigem ţăruşul în inimă. Să îi radiem de pe faţa pământului! Repede!