SUSTINEM NOILE TERAPII PENTRU ERADICAREA VIRUSULUI HEPATIC C

Quoted post


Musafir

#65

2015-02-13 16:36

am fost depistat cu VHC în anul 2001. am urmat un tratament de 4 luni cu PEGINTRON și Ribavirină în anul 2004. patru luni, pt că la 3 luni cînd am făcut viremia, nu a fost nedetectabilă și mi s-a întrerupt tratamentul pe motiv de NON RESPONDER.în 2005 am reînceput tratamentul și l-am dus UN AN.de data aceasta am făcut PEGASYS și ribavirină. dar la 10 luni de la terminarea tratamnetului, am făcut recădere. de atunci stau și tot aștept noi tratamente. acum peste trei ani cănd a apărut ”TRIPLA TERAPIE”, m-am bucurat mult. dar... degeaba. pt că la noi nu a apărut nici măcar acum. În luna noiembrie am fost la Iași la control și Prof.Dr.Trifan Anca, după investigații, mi-a spus să nu mă apuc cumva să fac tripla terapie, pt că urmează să fie întrodus un tratament cu mult mai multe șanse de reușită și fără reacții adverse. care nu ne va mai chinui cum o face interferonul. și de atunci stau cu ochii pe toate știrile medicale. Și SPER ....

Raspunsuri

vlad
Musafir

#66 Re:

2015-02-13 16:47:56

#65: -  

 pai chiar va recomand si eu sa nu acceptati tripla terapie,e degeaba.daca vreti hai sa luptam cu sistemul si sa ne dea ce ii al nostru.adica tratamentul fara interferon.daca vreti sa vrb sunati la 0740234640.