Susține echivalarea asistentelor medicale cu postliceală

Quoted post

romeo

#187 Re:

2015-01-29 00:53

#34: -  

Dragi colege si colegi

eu am absolvit: liceul sanitar, curs echivalare cu scoala sanitara postliceala si facultatea de medicina (4 ani), specializarea asistență medicală generală. 

va place sa aveti acelasi salariu cu asistentii medicali licentiati dar sa nu invatati ca noi, sa nu cheltuiti bani ca noi (120 milioane bani vechi numai taxa de studii)  sa nu faceti naveta pana la facultate cum am facut noi. 

daca atributiile de serviciu sunt aceleasi si salarizarea este diferita nu este vina noastra a asistentilor licentiati! este vina ministerului sanatatii pentru ca nu face fisa postului diferita. atunci ar fi in adevar o diferenta clara intre studii, atributii de serviciu si salarizare.

dar si atunci colegele cu postliceala vor fi nemultumite ca vor face munca ,,de jos,, iar noi vom avea ,,ocupatii inalte,,

  

 

 

Raspunsuri

MaRA

#218 Re: Re:

2015-04-02 11:28:21

#187: romeo - Re:  

 Sunt infiintate scoli , facultati  de cei ce au de castigat ..De banii tai si ai altora s-au folosit de catre Cineva . Noi suntem asa numiti "asistenti medicali" CU TOTII si in loc sa fim uniti ne contrazicem care e mai desptept decat care.!!!Nu asta este interesul nostru al as. med . EI   ..SUNT CEI CARE AU CREAT ACEASTA SITUATIE ,

Sunt absolvent al unei Scoli Postliceale  As med generalist in 2005 . Am profesat 5 ani in RO . Acum sunt in Germania ,unde muncesc la un Azil ca ajutor de ingrijitor  batrani Atat valoreaza diploma si minimul meu de experienta.de 5ani.  ESTE STRIGATOR LA CER CUM  vezi ca acel curs de 3 luni (sau cat o fi pe care ai posibilitatea sa nu-l frecventezi) de ingrijire batrani este valabi decat  cei 3 ani de postliceala med gen .

 Fratilor !!!ce se intampla ??!!!!!!? Sunt create scoli pt a incasa bani ..deci interesul cui ..?!!!!!caci noi tot aceeasi suntem