Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post


Musafir

#2816 Re: DA insultelor şi jignirilor aduse creştinilor

2015-01-23 11:20

#2731: - DA insultelor şi jignirilor aduse creştinilor  

 Numai daca incaseaza bataie merita sa incaseze si bani de la stat. De ce sa cotizez eu la fondul bisericii? Statul plateste salarile preotilor din contributiile cetatenilor printre care sant multi nereligiosi. Pe mine nu ma intereseaza religia si nu vreau sa contribui la fondul bisericii. Pentru mine preotii fac umbra pamantului degeaba.

Raspunsuri


Musafir

#2817 Re: Re: DA insultelor şi jignirilor aduse creştinilor

2015-01-23 11:29:53

#2816: - Re: DA insultelor şi jignirilor aduse creştinilor  

 eu zic să începem cu tine și să vedem ce contribuție ai adus tu omenirii ai inventat ceva ?ai construit ceva?ai scris vreo carte?ai făcut vreun copil și îl crești?ce anume ai făcut important, să ne spui ,iar dacă nu ai făcut nimic și doar vorbești eu zic să începem cu tine să te batem bine așa cum vrei tu să fie bătuți alții.numai un bolnav mintal rezolvă problemele cu crime și bătăi?!

dar cultura pe dumneata te interesează? pentru că dacă ai fi un om cult ai fi știut elementara legătură dintre biserică ,cultură și istorie . dar e clar ,matale trăiești la nivelul nevoilor biologice nu ai trebuințe culturale. de aceea gândești așa ca un torționar.


Musafir

#2825 Hristos e Dumnezeu,Apostolul Andrei primul chemat al Lui,poporul roman s-a nascut crestin,tu ce esti

2015-01-23 23:50:38