Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post

Musafir

#2642 Vai de..

2015-01-12 01:01

Eu nu pot sa inteleg mentalitatea indivizilor .

Mai oameni buni, sunteti sanatosi la cap ?

Ce aveti voi cu cei care nu vor religie?

Voi nu va dati seama ca prin asta cererti sa obligati si pe cei care nu vor ?

Caci religia exista, si cine vrea poate invata daca doreste, nu e impiedicat de nimic

Nu va e destul ca puteti? Ce aveti voi cu ceilalti?

Popor mai nenorocit nici ca se poate

Raspunsuri


Musafir

#2650 Re: Vai de..

2015-01-12 08:12:17

#2642: Musafir - Vai de.. 

Tocmai că suntem sănătoşi! Noi îi lăsăm pe ei să creadă în ce vor. Dar ei sunt iritaţi de orice cuvânt despre religie. Sar în sus imediat, şi cu orice arme încearcă să demonstreze credincioşilor că sunt proşti şi să se ascundă cînd îşi practică religia sau vor să înveţe despre ea în şcoală.

Când NU aveai voie să crezi în Dumnezeu - în comunism, şi peste tot în România şi în şcoli era promovat ateismul, nimeni nu mai ţipa că se limitează un drept al oamenilor.

Apropo de dreptul la liberă exprimare: eu sunt charlie din punct de vedere al LIBERTĂŢII (DECENTE) DE EXPRIMARE! De ce voi aveţi voie să ne faceţi „educaţie” şi aţi ridicat libertatea de expresie la rang de idol - de tabu -, iar cei de 2000 de ani creştini nu au voie să vorbească? Că sunt proşti... Pleacă în ţara cu deştepţi dacă nu mai poţi suporta atîta prostie.

Eu unul nu suport incultura, mârlănia, defăimarea şi obsenităţile. În ce ţară crezi că nu am parte de ele decât în procent mic?