Apărați statul laic, domnule președinte Iohannis

Quoted post

Estera

#3

2014-12-17 17:01

 Nu va consumati energia. aiurea. Schimbarea trebuie sa vina din alta parte. In primul rand din noi. Apoi cred ca este cazul sa se schimbe ceva, in interesul cetateanului. Domnule Cernea, cred ca pentru altceva ati fost ales, nu sa promovati anti-religia. Este intradevar. dreptul dvs. la opinie, dar cetateanul  ce gandeste: uita-te cu ce isi pierd timpul parlamentarii nostri. Este singura activitate cu care va remarcati. Anti-biserica. Nu tine la majoritatea romanilor. Si sunt multi.

Raspunsuri

casian

#6 Re:

2014-12-17 17:12:33

#3: Estera -  

 estera ! e chiar foarte buna initiantiva prin asta trebuie sa ne schimbam ...probabil ti se pare ca avem un sistem de invatamant prea bun si spitale la fel doar ca near mai trebuii cateva  biserici si in primu rand o super catedrala a neamului care sa ne mantuiasca cand mergem pe drumurile noastre cu o singura banda si pline de gropi plus ar trebui sa le si marim salrile preotilor ca prea se roaga pt noi deeaba si ce sa mai tot explic....

 


Musafir

#78 Re:

2014-12-20 05:43:25

#3: Estera -  

 

E dreptul meu sa fiu anti-biserica dacă asa simt! Nu cred ca D-l Cernea sau restul tarii trebuie sa ceara aprobarea cuiva. Dumneata crezi în ce povesti și vrăjeli vrei, noi, ceilalți, de asemeni, credem în ce vrem. Uite cu ce-ți pierzi dumneata timpul!? Crezi ca o postare ca asta ne face sa nu semnam o petiție logica? Doar nu trăim în feudalism!
Sandoz

#101 Re:

2014-12-20 16:01:59

#3: Estera -  

 Aveti dreptate la final. MULTI SI PROSTI