Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

S.C. Oltchim S.A, Disponibilizatii din 2013:

#30588 Re: Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA

2014-12-08 11:21

#30587: un isteric - Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA 

 Colegul meu drag. Raspunsurile le au legile, actele, documentele si tot ce ai in posesie dar nu doresti si refuzi sa intelegi ca ele exista. Eu nu mai fac polemica cu tine pana nu inveti sa citesti si sa consulti pe cine trebuie, nu cu mine nici aici si nici in alta parte, iti multumesc de intelegere.

 

Prietene, o sa vorbim si peste 10 ani numai daca bunul Dumnezeu ne mai lasa sa ramenem vi si lucizi la minte, dorinta noastra comuna. Singurul dialog este in fata judecatorului-sindic, asta sa intelegi si cu avocati care sa nu mai iti aduca prejudicii si sa-ti recupereze, si sa ne recupereze daune-interese si toate creantele din acte pe care le avem de primit, in ACTE, din acestea salariile creante plati compensatorii fiind impozitate ANAF, oprite sume catre pilonul II pensii private si casa de pensii, ceea ce intareste cu mult ceea ce sustin eu si intaresc legile cu OLBLIGATIE DE ACHITATE TUTUROR IMPUSA SI SUSTINUTE DE LEGILE IN VIGOARE SI TOATE LEGILE .

Tu ai fi inteligent, doar daca ai asculta de cine trebuie si nu a insista sa fi inselat de neadevar.

Cu multa stima.

Raspunsuri

S.C. Oltchim S.A, Disponibilizatii din 2013:

#30589 Re: Re: Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA

2014-12-08 12:10:29

#30588: S.C. Oltchim S.A, Disponibilizatii din 2013: - Re: Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA 

 Ca sa vedeti ca am dreptate si va invat de bine.

 Pe Legea 85/2006 => creantele salariale ocupa pozitia a doua la achitare, dupa cheltuieli diverse ale societatii privind timbre, alte cheltuieli...etc.

Pe Legea 85/2014 => s-a modificat acestea cazand pe pozitia a treia la achitate.

TOATE ACESTEA FIIND PRIVILEGIATE SI INCOMPATIBILE SA INTERVINA CINEVA PE ELE FIIND PENAL SI SE PEDEPSESTE CONFORM LEGILOR.

Va mai ofer spre studiu http://www.ilo.org/


Musafir

#30590 Re: Re: Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA

2014-12-08 12:16:38

#30588: S.C. Oltchim S.A, Disponibilizatii din 2013: - Re: Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA 

 "doar daca ai asculta de cine trebuie"

Am scos din contex ceea ce am considerat inutil. Nu m-am considerat niciodata inteligent, dar nici prost. De asemenea eu te inteleg foarte bine din p.d.v. teoretic mai cu seama ca sunt unul din cei care mai citesc si chiar recitesc cel putin din curiozitate legile care au stat la baza emiterii acestei nenorocite de decizie, decizie care ne-a mancat sanatatea. Stii de ce sunt eu circumspect? Pentru ca traiesc in Romania, tara tuturor posibilitatilor

Cu stima