Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#30590 Re: Re: Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA

2014-12-08 12:16

#30588: S.C. Oltchim S.A, Disponibilizatii din 2013: - Re: Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA 

 "doar daca ai asculta de cine trebuie"

Am scos din contex ceea ce am considerat inutil. Nu m-am considerat niciodata inteligent, dar nici prost. De asemenea eu te inteleg foarte bine din p.d.v. teoretic mai cu seama ca sunt unul din cei care mai citesc si chiar recitesc cel putin din curiozitate legile care au stat la baza emiterii acestei nenorocite de decizie, decizie care ne-a mancat sanatatea. Stii de ce sunt eu circumspect? Pentru ca traiesc in Romania, tara tuturor posibilitatilor

Cu stima

Raspunsuri

S.C. Oltchim S.A, Disponibilizatii din 2013:

#30591 Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA

2014-12-08 12:20:36

#30590: - Re: Re: Re: Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective SC OLTCHIM SA RM VALCEA 

 Eu te intreb, ai actele puse in ordine?

Eu te intreb esti in posesia CCM la nivelul Oltchim ( OBLIGATIE SA FIE PUS LA DISPOZITIA NOASTRA DE CATRE SINDICATUL SLO PENTRU A NE SUSTINE IN DEMERSURILE NOASTRE SI LA CERERE DE CATRE AVOCATI SAU DE CATRE NOI SA NE FIE ACORDATE ACTE SI DOCUMENTE, PENTRU A NE APARA, ASTA PENTRU CA EI REFUZA SA NE APERE PE DREPTURILE NOASTRE DIN CCM ), Legea nr. 53 din 2003 - Codul Muncii (republicat si actualizat 2013), OUG nr. 36/2013 - aplicarea in perioada 2013-2018, H.G. 241/08.05.2013,  Legea 85/2006, Legea 571/2003 coroborată cu HG 44/2004 si decizia care a fost data de judecatorul-sindic ca Oltchim sa intre in insolventa pe procedura de faliment?

Traim in Romania si respecta LEGILE care le detii si actele si decizile care le ai si invata sa le citesti, asta pana nu ti le pune judecatorul-sindic in vedere sa le studiezi.

Cu multa stima.

Va mai ofer spre studiu http://www.ilo.org/

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA

Sentinta nr. 617 din 30.01.2013 pronuntata de Tribunalul Valcea in dosarul 887/90/2013

Legea 85/2006 privind procedura insolventei, consolidata 2010 ABROGATA