Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#29649 Re: Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!!

2014-11-24 16:05

#29646: ASTA SPUN SI EU, TU NU ESTI ALTII SI NU DEVENII CA ALTII..... - Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!! 

 AM REVENIT SI NU VREAU SA TE CONTRAZIC,DAR AM INTELES CA NICI UN SINDICAT DIN TARA ASTA NU PUTEA FACE ABSOLUT NIMIC,IMPOTRIVA ACESTEI ORDONANTE DATE DE HOTII DE LA GUVERN[IN FRUNTE CU PONTA,PIPEREA,ETC] 

Raspunsuri


Musafir

#29650 Re: Re: Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!!

2014-11-24 16:18:23

#29649: - Re: Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!! 

 O SA MI SPUI CA AM MAI AVUT ACEASTA DISCUTIE,DA,NUMAI CA ACEL DIPONIBILIZAT DE PE VL1,A CONFIRMAT CEA CE AM VBR. DESPRE ORDONANTA DATA DE PAPAGALUL DE VIOREL PONTEL SI SUSTINUTA DE TALPASANU,PIPEREA,CERNEV,ETC,EI SUNT VINOVATII,EII SA SI DEE SAU SA SI DEA DEMISIA,TRADATORI ASTIA DE OLTCHIM.

UNDE SUNT BANII DISPONIBILIZATILOR PENTRU CA EI NU AU INCASAT NIMIC
Musafir

#29651 Re: Re: Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!!

2014-11-24 16:26:34

#29649: - Re: Re: UITI CA MULTE LUCRURI V AM SPUS,MULTE ADEVARURI!!!! 

 Nici eu nu ma cotrazic cu tine, eu nu te inteleg, dar ce ai tu cu ordonanta O.G, care este o reglemetare pentru a nu sarii alte societati cu alte sindicate cum ai spus chiar tu, in situatia Oltchim peste statul roman, sa beneficieze de drepturi care le sunt legale insa trebuie platite de catre societati, iar Oltchim are un H.G. strict pentru el si care reglementeaza ca societatea care a produs disponibilizari colective trebuie sa plateasca drepturile cuvenite, iar concluzia este ca statul roman cel care a aprobat aceste disponibilizari trebuie sa plateasca, LEGEA INSOLVENTEI SI ALTE LEGI NU SPECIFICA SURSA CI DOAR SPUNE ACHITA CREANTELE SI IN MOD SPECIAL SI PRIORITAR LA PLATA SALARIILE, nu uita de Mariana Campeanu, care a specificat foarte clar, bani  sunt pentru cei din posta si Oltchim care au fost disponibilizati, iar de  curand doamna de la AJOFM a confirmat ca ei au achitat, de restul nu stiu ei nimic, ANAF, Pilonul II pensii private, Casa de pensii au incasat bani !!!! UNDE SUNT BANII DISPONIBILIZATILOR PENTRU CA EI NU AU INCASAT NIMIC????

SINDICATELE SI STATUL ROMAN SUNT IN CULPA.

Nu stiu daca le-ai citit sau doar ai auzit de la altii, despre O.G. si H.G.