Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post

profudereligie blogspot ro

#204 Re:

2014-11-14 21:19

#1: -  

 Sunt român, sunt ateu. Nu este nevoie de o anume religie pentru a fi român.

Raspunsuri


Musafir

#212 Re: Re:

2014-11-14 21:30:19

#204: profudereligie blogspot ro - Re:  

  Cineva scrie:"Sunt român, sunt ateu. Nu este nevoie de o anume religie pentru a fi român".

  Eu cred ca cine scrie asa ceva, nici nu stie ce este cu el!

  In privinta site-ului pe care il reprezinta, rar mai intalnesti unul atat de slab!

  In ceea ce priveste faptul ca pe acel site preia informatia despre hotararea Curtii Constitutionale, suntem foarte mirati cum aceasta Curte se dezice de la un an la altul.

  Cum de a hotarat ca o activitate este neconstitutionala dupa ce aceasta s-a desfasurat aproape 25 de ani?????????

Iar referitor la  afirmatiile "Este o certitudine - Diavolul nu există! Nu vă temeţi să fiţi raţionali! Deşi asta presupune efort..", i-am propune sa depuna mai mult efort in a intelege cuvantul "suprarational".

Dumnezeu sa-l lumineze!

catalinucka

#515 Re: Re:

2014-11-16 13:59:13

#204: profudereligie blogspot ro - Re:  

 Spune un domnitor roman ateu. atat de roman esti. Pana si Eminescu .....hai sa il lasam pe el. Concepe istoria astui popor fara religie......atat de roman te vad. Intr-un tratat chinezesc se spune" daca vrei sa distrugi un popor taie-i privirea catre cer si legatura cu trecutul". Esti doar insolent. Iluzia cunoasterii e mai periculoasa decat ignoranta chiar daca...."ignoranta naste monstrii."   Un popor se defineste si prin religia sa. NU , nu poti fi roman daca ne referim la neamul romanesc. De ce? Ptr ca din neam fac parte si cei plecati pe cand tu...esti putin mai sus ca o primata.

UJYFYT

#587 Re: Re:

2014-11-16 22:12:22

#204: profudereligie blogspot ro - Re:  

 Habar nu ai ce inseamna sa fii roman, asa cum o spui.

anca

#1096 pt.dl. roman ateu

2014-11-19 20:49:23

#204: profudereligie blogspot ro - Re:  

 E drept ca poti fi roman si incult in acelasi timp. Fiindca ateismul inseamna incultura spirituala. Dar nu e ceva cu care sa te lauzi, asa cum un analfabet nn are prea mute motive de mandrie.