Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!
Quoted post
Musafir |
#18209 Chinezii au discutat cu Ion Cîlea despre cumpărarea combinatului Oltchim2014-03-17 19:58http://www.voceavalcii.ro/2014031720267/Chinezii-au-discutat-cu-Ion-Cilea-despre-cumpararea-combinatului-Oltchim.html O delegaţie de chinezi a fost luni, 17 martie 2014, la Consiliul Judeţean Vâlcea, acolo unde a avut o întrevedere cu şeful judeţului Ion Cîlea. Specialiştii în petrochimie din China nu au dorit să facă nicio declaraţie de presă şi nici să fie filmaţi sau pozaţi de reprezentanţii mass-media locală chemaţi chiar de preşedintele Cîlea la eveniment. Mai mult decât atât, ei nu au dorit să recunoască faptul că sunt interesaţi de cumpărarea combinatului chimic Oltchim Rm. Vâlcea, traducătorul chinezilor susţinând că discuţiile dintre şefii judeţului şi chinezi vor rămâne confidenţiale. Culmea este că, preşedintele Ion Cîlea a declarat, într-o conferinţă de presă ulterioară, că nici măcar nu ştie cu cine a stat de vorbă şi ce companii reprezentau chinezii ce au venit la Vâlcea. Sigur, nimeni nu l-a crezut pe preşedintele CJ Vâlcea, mai degrabă toată presa a rămas cu impresia că Ion Cîlea nu ştia să pronunţe numele chinezilor şi de aceea a evitat să spună cine sunt. Mai apoi însă, Cîlea a recunoscut că delegaţia de chinezi este aceeaşi care a mai venit la Oltchim acum câteva luni de zile, atunci când liberalii au susţinut sus şi tare că ei i-au adus pe specialiştii din China la combinat. Una peste alta, acum rămâne de văzut ce oferta vor face chinezii pentru a cumpăra Oltchim la licitaţia ce va avea loc la începutul lunii aprilie. Citiți mai mult despre: Chinezii au discutat cu Ion Cîlea despre cumpărarea combinatului Oltchim - VoceaValcii.ro http://www.voceavalcii.ro/2014031720267/Chinezii-au-discutat-cu-Ion-Cilea-despre-cumpararea-combinatului-Oltchim.html#ixzz2wFgFnKMp Follow us: @VoceaValcii_ro on Twitter | voceavalcii.ro on Facebook |
Raspunsuri
Musafir |
#18211 Re: Chinezii au discutat cu Ion Cîlea despre cumpărarea combinatului Oltchim2014-03-17 20:14:24#18209: - Chinezii au discutat cu Ion Cîlea despre cumpărarea combinatului Oltchim si ca sa fiu mai bine inteles escrociloooooooooooooor, ,, cu cine a fost mai bineeeee,cu acesti tradatori si oportunisti de balan,piperea,cerenev,talpasanuu,mardaree,armand,etc,sau cu ROIBUUUU DE PESTE 20 DE ANI,ziceti tambalagiilor ca va mincam inimileeeeeeeeeeeee,SA MOARAAAAAAAA PIOASSSO? ,,,,,,,,,,,FOTAAAAAAAAAAA NU IARTA TRADATORIIIIIIIIII OLTCHIMULUI,NEMERNICILOR,,,,,,,,FOTAAAAAAAAAAAA NU IARTAAAAAAAAAA |
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
33158 Creat: 2025-02-03
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
1981 Creat: 2025-07-09
Salvați-l pe Cezar Avrămuță („Stegarul Dac”)! Scrisoare deschisă către autoritățile statului român
1347 Creat: 2025-07-11
Declarație privind respingerea majorării normei didactice
2254 Creat: 2025-07-09
DREPTATE PENTRU ASISTENȚII PERSONALI – SPORUL DE RISC ESTE UN DREPT, NU O FAVOARE!de!
490 Creat: 2025-07-13
Salvați cei trei pui de urs rămași orfani pe Transfăgărășan!
2794 Creat: 2025-07-04
„Drepturi reale și nediscriminatorii pentru persoanele oncologice – aplicare imediată a Legii 293/2022”
493 Creat: 2025-07-13
Nu penalizați maternitatea: respingeți plata CASS impusă mamelor în CCC
620 Creat: 2025-07-05
IUS-Lubrifin - parcul din inima Brașovului. Cerem Consiliului Local demararea unui referendum. Semnează petiția!
6052 Creat: 2024-11-02
Stop vânzării animalelor vii în pet-shop-urile din România!
17 Creat: 2025-07-15
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
841 Creat: 2025-07-07
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
15095 Creat: 2021-04-05
DEMISIA Domnule Ministru DANIEL DAVID
104 Creat: 2025-07-08
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
93 Creat: 2025-07-05
Mamele aflate în concediu de creștere a copilului TREBUIE să rămână asigurate medical!
909 Creat: 2025-07-05
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
510 Creat: 2025-07-02
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
4349 Creat: 2025-06-14
Stop facturării apei de ploaie și a pierderilor din rețea! Vrem tarife corecte la apă în județul Hunedoara!
172 Creat: 2025-07-10
🤚STOP inculturii copiilor noștri!🤚
9 Creat: 2025-07-15
Respectarea programei la definitivat – Educația timpurie nu e caracterizare!
420 Creat: 2025-07-10