Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#16998 mare ti-e gradina !

2014-02-10 15:05

Spala-te mai derbedeule la gura, cand vorbesti de Roibu. Tu nu vezi, pana si Tiberiu Parnau a vazut ca ceva nu este in regula. Ne-am saturat de argumentele tale, a trecut un an si ceva si ce vedem, ne ducem vertiginos in jos. Si nu mai rostiti nume gen: CERNEV-GHIOCA. Maimutele astea ne-au mintit. Mi-am dat seama de caracterul acestui om, ranjea fasolea cand primea ministrul intrebari pertinente. Tot faci referire la partea gramaticala. Lasa oamenii sa se exprime cum stiu ei ! ATUNCI CAND GHIOCA SE MAIMUTAREA PE ACEASTA PETITIE, NU MAI ZICEAI NIMIC. Esti un pui de birocrat , cu ochelari , care atunci cand s-au marit salariile ,nu ai behait. Tu vorbesti ma de echipa de handbal ? Bai aschilopatule, acum suntem ciuca batailor, ce mai reprezinta VALCEA acum ? NIMIC !!!! Economic, sportiv, suntem vai de noi. Ai fost ma la vreun meci al Oltchimului ? Era mandria judetului, dar ce pretentii sa avem de la tine ? Lasa-ne, precis ai fost un intarzaiat, un fecior care ti-ai rupt ata la vreo 30 de ani.

Raspunsuri


Musafir

#17001 Re: mare ti-e gradina !

2014-02-10 15:11:25

#16998: - mare ti-e gradina !

Daca a vazut Tiberiu Parnau treaba asta atunci e clar, ai dreptate.

In rest, ce sa zic, mai trage-te pe falcile alea ca poate ai obosit, ca de coerenta in exprimare nici vorba!

Iarta-ma ca am indraznit sa am pareri diferite de ale voastre! Mai baga ca vad ca ai argumente, ca de limbaj, ce sa zic.

Ca sa vezi ce oameni a avut dl Roibu pe langa dumnealui, sigur erai un privilegiat care nici nu stie pe unde sunt sectiile in Oltchim.

Mai zii ca-mi place.

 

FPS : daca ti-ai fi exprimat grija fata de sindicate si acum cativa ani poate nu eram in situatia asta.