Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#26335

2014-01-16 03:16

Antena 3:Va axati prea mult pe proleme particulare in detrimentul celor generale ( ex.Sanatatea. Descentralizarea, Instrainarea ternurilor,etc)si riscati sa pierdeti ascultatorii care se plictisesc sa vizioneze 1-2 ore aceeasi problema,(care nu prea-i atinge-si oricum au si ei exemple destule in comunitatea lor, ciar daca nu apar la televizor)!
As dori niste dezbateri pe probleme de genul
-Ce are de gand sa faca Guvernul in 2014,(care e Planul de dezvoltare(ce clar era Cincinalul!-char daca nu se respecta!)
-ce se aude cu promisele posturi din Sanatate ce se intimpla -cind se deblocheaza, ca pe NOI,medicii, ne asteapta francezii si germanii si englezii! si ne platesc si ne respecta!
Deschideti D-voastra Cutia Pandorei (ca D.Ministru ori Nu are curajul ori considera ca odata rezolvata restanta catre Farmacii de medici nici ca mai e nevoie...sau poate l-a invins si pe Dansul Securitatea-din Sanatate?1
O sa va cruciti ce de ,,adevaruri" sunt acum in Sanatate.(Medicii nu mai ce sa piarda si abia asteapta sa vorbeasca -numai sa-i si asculte cineva,)

Dr.ANA A-V.
Parol!

Raspunsuri

Heil Hitler

#26389 Re:

2014-01-16 10:54:51

#26335: -

Problemele Antenei3 principale sunt legate de Basescu. Au de dus aceasta lupta politica si pentru libertatea lor ( spera ei) cu basescu, intrucat voiculescu si Antena3 au probleme cu Justitia. Eliminandu-l pe basescu cred ca vor pune mana ei pe Justitie si astfel vor scapa de parmaie.

Astfel ei prin propaganda manipulatoare tot incearca sa scape de Basescu, pe care il considera detinatorul cheilor din Justiei. Nu ca nu ar fi asa.

Si cum duc aceasta lupta de a scapa de Basescu; prin propaganda manipulatorie il denigreaza pe basescu, pe basisti, pe cine considera ei basisti, incearca sa decridibilizeze Justitia (fiind considerata "copilul" lui basescu). Legat de asta, ca o paranteza, in Olanda daca un om pana la  60 de ani a fost impecabil moral, si la 60 de ani a fost dovedit ca a furat o bicicleta, acel om devine un paria al societatii, e nevoit sa se mute, etc...La noi se sadeste in mentalitate oamenilor ca  : "si ce daca a furat? A fost un om bun in rest. Nu merita sa fie condamnat"

Din aceasta lupta (pe care le-o inteleg, trebuie sa isi apere dosurile de puscarie, e in fiinta fiecaruia din noi), in afara raului care se face prin decridibilizarea Justitiei in fata poporului, e si o parte buna, si anume ca ii da in gat si pe basescu si pe basisti.

Cat despre marile probleme ale societatii, nu cred ca o televiziune sau alta, mai putin sau mai mult interesate, mai putin sau mai mult partizane politic, nu au nici forta si probabil nici interesul sa rezolve ceva.

Cred ca, asa cum am mai spus, aceste probleme pot fi rezolvate doar cu ajutorul unei "miscari civice puternice" ( a se citi postari de ale mele mai vechi)