Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#26326

2014-01-15 22:30

Sa terminam cu nesimtitii...
roman

#26327 ROMANI DIN TOATE TARILE,UNITI-VA!

2014-01-15 22:58

semnati si petitia ,,Diaspora salveaza Romania - cerem imperativ suspendarea si demiterea lui Basescu"

,,Cu ce am gresit, noi, poporul roman sa fim asupriti de toti,in toate perioadele istorice si chiar si acum, de catre asa-zisii reformatori ? Toti dau vina pe Basescu , care, sa stiti ca si noi il consideram "raul cel mai rau si capul tuturor relelor"sau cum se zice in Italia"Capo dei tutti capi- adica Seful tuturor mafiotilor". Stim ca Basescu este papusarul care trage toate sforile, stim ca se considera "seful statului-adica seful tuturor institutiilor statului", carora le ordona pe cine sa aresteze, cui sa faca dosar politico-penal, cine trebuie eliminat din viata politica, ce adversar il incurca, cum si cu cine sa-si ascunda faptele penale si elimina pe toti cei care vor sa stie adevarul despre viata sa infractionala. Deindata  ANI,CURTEA CONSTITUTIONALA, PARCHETUL, INSTANTELE DE JUDECATA, INALTA CURTE DE CASATIE SI JUSTITIE, CONSILIUL SUPREM AL MAGISTRATURII, executa prompt ordinul.Ba mai mult, mesajele lui Basescu le transmite in direct la televizor slugilor sale,ca sa aiba dovada si sa nu zica ca nu au stiut. Cat cinism poate fi in omul asta..."

http://www.petitieonline.net/petitie/diaspora_salveaza_romania_cerem_imperativ_suspendarea_si_demiterea_lui_basescu-p05732149.html

Titi Popescu

#26328 Ce a scris 5638

2014-01-15 23:23

5638 ....Te uiti, Basescule, te uiti ! Ti-e frica , vrei sa vezi cum te "iubim' si scrii mizerii !!!

Musafir

#26329

2014-01-15 23:27

Mult succes acestui demers !Poate vor reusi sa inteleaga si Occidentalii ce ne doare atat de mult !Cu stima .
PRETORIAN

#26330 Re: ROMANI DIN TOATE TARILE,UNITI-VA!

2014-01-15 23:36

#26327: roman - ROMANI DIN TOATE TARILE,UNITI-VA!

Tinere,   -Te admir pentru unirea noastra ca NEAM, dar UNDEI CARACTERUL ACESTUI NEAM ?

LA MARELE  FURT NATIONAL SI DELAPIDARE DE 1000 (una mie) Miliarde de Euro in numai 23+ani

CE UNIRE CE RAZVRATIRE DORITI ? PARCA LA BASE porecla este ZEUS.BASESCU stie ca USA si U.E

nu o sa mai dea parale prin FMI sau BM si cine pierde din asta -cei enumerati de Dumneata ANI,DNA

ICCR,CONSILIUL SUPREM al MAGISTRATURI,PROCURORI,SRI,SPS,CONSILIERI de toate ramurile,

ca sa nu mai pomenesc BUGETARII de toate calibrele,POLITIE,JANDARMERIE si F. MULTI ALTI.

DORESTI MATALE sa-i faci SHOMERI pe astia ? ASTEA cu mesajele e MAREA CACIALMA/ARANJAMENT

intre BASE si ceilalti INFRACTORI(VANTU,NASTASE,VOICU,VIDEANU,UDREA chiar si PONTA (face pe el)

CE PRIM MINISTRU e PONTA cand BASE i-l face PORC la TV si el tace ca o sula moarta ? CE poti astepta

de la asa P.Ministru.TOTI sunt INTELESI . LASA-I incolo,caci politica Romanilor este plina de TRADARI.


Musafir

#26331

2014-01-16 01:51

Sper, sper, sper...pentru a nu știu cita oară ca, romanii sa ia atitudine fata de grosolaniile, abuzurile si coruptile din sistemul politic si public din Romania. Sa fim fericiti vazindu-ne copii si nepotii muncind si prosperind in tara noastra, sa nu mai ducem dorul si grija strainatatii.
Heil Hitler

#26332

2014-01-16 02:19

Propun inca o discutie pe tema modificarii Constitutiei, ca e in actualitate si bate la usa.

De ce nu putem schimba "Forma de Guvernamant", luand drept exemplu o tara sanatoasa la cap si unde lucrurile merg foarte bine din acest punct de vedere?
Si de ce nu putem plagia articole intregi din Constitutia altor tari sanatoase la cap si unde merg lucrurile bine? Se considera ca am plagiat? Sau de ce nu se poate?

Stiu o sa ziceti ca suntem romani si noi facem praf orice.
Nu mi se pare constructiv acest raspuns.
De ce de fiecare data vrem sa fim originali, mai ales ca nu avem tocmai o experienta fericita in ceea ce priveste Constitutiile avute pana acum, si apoi sa ne facem de ras cu evenimente aberante gen "REFERENDUM DE DEMITERE A PRESEDINTELUI".
Nu ar fi mai bine, ca pana sa avem si noi idei originale bune, sa copiem pe altii care au dovedit ca sunt sanatosi si stiu ce Constitutii sa faca?

Recunosc ca nu sunt un mare cunascator de Constitutii. Am zis si eu doar din punct de vedere logic.
Astept pareri avizate, sau neavizate.




In urmatorul DEX: basist = prost, persoana ce nu gandeste...

#26333 basist = prost

2014-01-16 02:39

Gata, basistii au amutit si sunt pe aparate !
Sa le facem un bine si sa-i ajutam !

Musafir

#26334

2014-01-16 03:06

Eu as dori ca presedintele SUA sa fie correct informat si sa i-a masuri corecte cu cei de la noi.

Musafir

#26335

2014-01-16 03:16

Antena 3:Va axati prea mult pe proleme particulare in detrimentul celor generale ( ex.Sanatatea. Descentralizarea, Instrainarea ternurilor,etc)si riscati sa pierdeti ascultatorii care se plictisesc sa vizioneze 1-2 ore aceeasi problema,(care nu prea-i atinge-si oricum au si ei exemple destule in comunitatea lor, ciar daca nu apar la televizor)!
As dori niste dezbateri pe probleme de genul
-Ce are de gand sa faca Guvernul in 2014,(care e Planul de dezvoltare(ce clar era Cincinalul!-char daca nu se respecta!)
-ce se aude cu promisele posturi din Sanatate ce se intimpla -cind se deblocheaza, ca pe NOI,medicii, ne asteapta francezii si germanii si englezii! si ne platesc si ne respecta!
Deschideti D-voastra Cutia Pandorei (ca D.Ministru ori Nu are curajul ori considera ca odata rezolvata restanta catre Farmacii de medici nici ca mai e nevoie...sau poate l-a invins si pe Dansul Securitatea-din Sanatate?1
O sa va cruciti ce de ,,adevaruri" sunt acum in Sanatate.(Medicii nu mai ce sa piarda si abia asteapta sa vorbeasca -numai sa-i si asculte cineva,)

Dr.ANA A-V.
Parol!

Musafir

#26336

2014-01-16 04:26

sint satula de toate nedreptatile facute in timpul guvernarii BASESCUsi mai ales la pensii

Musafir

#26337 Re: Re: Re: Re:

2014-01-16 05:36

#26307: Marius - Re: Re: Re:

Marius , ai căzut testul ; dacă la o așa întrebare n-ai răspuns, înseamnă că ești neserios.

Musafirul nr. 26305 a întrebat acest lucru ( presupun ) ca să vadă ce fel de oameni sunteți și dacă puteți face lucruri așa de grele , așa cum ați tot vorbit aici. Dar...

Marius

#26338 Re:

2014-01-16 05:51

#26332: Heil Hitler -

Cutia Pandorei a deschis-o Antonie Iorgovan cand a conceput o Constitutie cu dedicatie pentru Ion Iliescu. Dupa un Ceausescu, orice om cu scaun la cap, ar fi ales o forma de guvernare care sa nu mai creeze posibilitatea unui singur individ sa aiba asa mare putere. Republica parlamentara ar fi fost o alegere fireasca. Presedintele sa fie ales de Parlament din randul parlamentarilor alesi. Putin probabil sa mai apara situatii de "coabitare".

Tot din punct de vedere logic pentru a preveni abuzuri precum dictatorii sau oligarhii in sistemul democratic trebuie ca cele 3 puteri in stat sa aiba sanctiuni reciproce, unele fata de altele.

Evenimentul care-ti pare aberant este o consecinta logica a faptului ca poporul l-a ales presedinte (vot direct si explicit) tot poporul poate sa-l demita (referendum) asa ca reciprocitate.

Marius

#26339 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-16 05:53

#26337: - Re: Re: Re: Re:

Nu mi-am dat seama ca particip la un test si nu prea am "vazut" examinatorii.

Marius

#26340

2014-01-16 05:58

Hai c-am plecat la munca. Pa.


Musafir

#26341 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-16 06:08

#26339: Marius - Re: Re: Re: Re: Re:

neatza, eu am pus intrebarea pt ca in doua, trei postari mi-ai lasat impresia unei anumite "experiente" de partid dar in nici un caz nu a fost o intrebare la care asteptam un anumit raspuns si niciun "test" nu a reprezentat. Eu insumi am fost in urma cu ceva ani membru pntcd si nu vad in asta o gresala chiar daca personal am fost dezamagit aproape total.


Musafir

#26342

2014-01-16 06:12

confirm semnatura.

Musafir

#26343

2014-01-16 06:33

sa afle toata lumea adevarul despre cine manipuleaza justitia

Musafir

#26344

2014-01-16 06:36

Buna ziua,
Ma bucur ca s-a luat aceasta initiativa, sper sa aiba un profund impact, sa fie trimisa tuturor cancelariilor din UE si USA, bineanteles insotita de cat mai multe dovezi scrise si video, inclusiv anchete jurnalistice, sau tot ce poate demonstra adevarul, pentru a fi cat mai credibili in fata dovezilor zdrobitoare, nu vom putea fi contrazisi si sa ni se puna "pumnul in gura".
Probabil, si sper, ca dupa inlaturarea acestui regim vom asista la un proces, ar fi indicat a se judeca international( numai asa va fi scos la iveala tot adevarul celor 10 ani de "domnie basesciana") , si sunt convins ca ar fi un al doilea Nuremberg.
Inca odata multumiri pentru intiativa, sa aiba ecoul scontat, tineti-o tot asa, orice inceput are si sfarsit, nu va fie frica , suntem alaturi de voi si fizic si psihic.
O zi buna,
Liviu

Musafir

#26345

2014-01-16 06:40

Pentru a avea crebilitate in lume,sa fim respectatisi sa nu mai fim considerati o COLONIE,luptam pentru o Monarhie constitionala.

Musafir

#26346 demisia

2014-01-16 06:47

p PETITIE PETNTRU DEMISIE :
SUBMINAREA ECONOMIEI NATIONALE pentru
- preturile mari si concureanta facuta de GASTROM PENTRU CISTIGURILE FAMILIEI BASESCU
- PROMOVAREA mafioatei de KOVESI
SI CELELLALTE
musafir

#26347

2014-01-16 06:50

scapati.ne odata de basescu

Musafir

#26348

2014-01-16 06:51

VOM FI OARE AUZITI DE "CINEVA"? VOM MAI "SCAPA" VREODATA DE ACEST...MIZERABIL?...dar de aceasta..."notar"? ,dar de "influentele" basiste? DACA PUTETI ...INDEPARTATI-I... JOS BASISMUL ! Intreaga mea familie a "crezut" in PONTA si..."ai lui" (USL) ...insa ei au vacanta ,se misca prea incet...sau poate nu mai avem noi rabdare...
student

#26349

2014-01-16 06:51

cel mai tare post antena 3

Musafir

#26350

2014-01-16 07:00

atacţi-l cât mai mult pe băse, la ore de maximă audienţă dacă puteţi la orele 18,30 când iese cucu, şi să nu-i mai faceţi reclamă lui udrea- spuneţi de ea ce e mai rău