Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#23666

2014-01-12 23:38

Buna seara Dl. Gidea si tuturor colegilor dumneavostra de "Lupta"...
Ma bucur ca mai exista cineva in tara asta care are curajul sa lupte public in prima linie si isi asuma cu curaj posibilele consecinte negative din partea regimului Basescu asupra lor !!
Va multumesc pentru toate anchetele si dezvaluirile nelegiuirilor regimului Basescu pe care le-ati facut pina acum si sper si de acum inainte, indiferent din ce partid vor fi acestia; poate astfel se desteapta mai multi romani si constientizeaza in sfirsit ca suntem tratati cu dispret de catre cei care ne conduc si-si sterg picioarele de noi ca de un pres !!!
Asa ma simt de cind m-am intors in Romania dupa 10 ani de viata in Germania. Sper din tot sufletul ca toti rominii sa invete ca in afara de Obligatii au si DREPTURI !! Iar daca l-i se incalca sa lupte pentru ele, sa faca efectiv ceva si nu doar sa se lamenteze ca un om singur nu poate schimba nimic. Un om singur nu poate schimba foarte multe, dar daca ne unim mai multi putem schimba foarte multe !!! M-am saturat de oameni lasi, nepasatori cu ce li se imtimpla lor si celorlati, sau pur si simplu neinteresati de ce fac "alesii" cu ei !
Datorita celor prezentate de Antena 3 iarna trecuta au iesit oamenii in sfirsit in strada sa se manifeste public si sa fie solidari. Desi eram inghetata toata, imi curgeau lacrimi de fericire sa vad in sfirsit multi alti oameni care lupta pentru dreptul lor la demnitate si care constientizeaza ca luptand pentru crezurile tale poti schimba ceva ! Mi-a redat speranta ca poate acesta tara mai are o sansa sa se schimbe atata timp cit mai sunt oameni care sunt dispusi sa lupte pt asta.
"Alesii" fac cu noi ceea ce fac pentru ca noi le permitem asta prin nepasarea nostra sau prin lipsa de atitudine prompta si de fiecare data cind ei abuzeaza de puterea pe care NOI LE-AM DAT-O !! Purerea este la oameni si asta trebuie sa constientizeze ei; ca alesii sunt "angajatii" nostril si nu invers, platiti din banii nostri si trebuie sa lucreze pentru noi, iar atunci cind nu ne mai reprezinta interesele sau ne fura sa-i dam afara !!
Poate intr-un viitor apropiat, dupa ce o sa scoate-ti si mai multa mizerie la iveala o sa li se faca lehamite si altor oameni cu stomacul mai rezistent..... si vor reactiona si ei. Sper sa fie cat mai multi....
Domnul sa va aiba in paza si pe noi toti ca popor !

Cu respect,
Flori Flamand


Raspunsuri


Musafir

#23670 Re:

2014-01-12 23:41:30