Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-01-12 23:08


Adrian Nastase

#23652 Re: Re: Re: Nu se poate !

2014-01-12 23:08

#23648: Mihai Gadea - Re: Re: Nu se poate !

Mihaita. Stiam ca ma pot baza pe tine. Te astept p'acilea dupa ce vine si Motanul. Acu' ma duc, ca l-am fraierit pe un caraliu ca ii fac tratament de hemoroizi.


Musafir

#23653 salvati Romania

2014-01-12 23:09

bai da antena 3 si psd traiesc intr-o lume paralela , vine Uniunea Europeana si il trage pe ponta de urechi ptr incalcarea statului de drept,vin toate ambasadele europene si americane , vine John Kerry , vine Victoria Nuland iar ponta si psdul o tin tot pe a lor,ca Basescu e de vina. Boala asta se numeste PARANOIA si am mai intalnit-o la Ceausescu dar nu intr-o forma asa avansata,domnilor astia trebuie prinsi si duci la psihiatru ,nu va dati seama ca o sa ajungem mai rau ca pe vremea lui Ceausescu ,o sa ne scoata astia si din Uniunea Europeana si din Nato si o sa ne intoarcem cu 25 de ani in urma cand ne trebuiau vize ca sa iesim afara.

Musafir

#23654

2014-01-12 23:09

Doresc un presedinte competent pt Romania ,care sa faca ceva pt aceasta tara ,ca sa ne intoarcem toti romanii din strainatate acasa ,sa muncim pt tara noastra ,nu sa fim sluga la straini.Avem o tara frumoasa si bogata care ar dori multi s-o aiba ,dar am avut parte doar de politicieni si presedinti care s-au gandit doar la interesele lor personale si nu la cele ale romanilor .Basescu a vandut tot ce era mai de pret in tara ,dar unde sunt banii ?Unde-i flota romana sau banii de pe ea ?La el in cont ? Iar noi romanii suferim prin strainatate ca sa castigam un leu cinstit?Ne-am saturat de asemenea incapabili ,vrem un trai mai bun si o conducere pe masura .De ce l-am omorat pe Ceausescu ?Ca s-o ducem mai rau ca pe vremea lui? De aceea s-a varsat sange la Revolutia din 1989 ,ca s-o ducem mai greu ca si atunci ?Astia ar merita spanzurati de vii ,nu impuscati ca Ceausescu .Tot ce-a construit Ceausescu ,astia au distrus ,au vandut iar noi poporul murim de foame .Asta e democratie? E rusinos in ce hal am ajuns .Vrem schimbare in bine ,vrem oameni competenti si cu frica de Dumnezeu ,ca ne-a ajuns cutitul la os :Desteptati-va romani si haideti sa facem ceva pentru tara noastra !

Musafir

#23655

2014-01-12 23:15

Scapati tara de ciuma neagra a istoriei Traian Basescu

Musafir

#23656

2014-01-12 23:19

Sper, din tot sufletul , sa scapam de Traian Basescu cat mai curand,inainte de a mai face si mai mult rau tarii intregi.


Musafir

#23657

2014-01-12 23:19

Romania se tezeste in cele din urma in mediul on-line. Astept cu nerabdare o manifestatie si in strada cu acelasi numar de particianti ca semnatarii prezentei petitii.

Musafir

#23658 Jos Antena 3

2014-01-12 23:20

domnilor de la CNA va rugam sa intrrupeti emisia postului Antena 3 fiindca e o adunatura de golani care sustin interesele unui singur om(cel mai malefic om din Romania)care lucreaza la spalarea creierelor oamenilor,de dimineata pana noaptea nu au decat un singur subiect :Traian Basescu. Eu inteleg ca-i incomodeaza domnul presedinte in acapararea justitiei dar daca e asa de ce nu a ramas dl Victor Viorel Ponta sa discute cu dna Victoria Nuland sa -i explice situatia asa cum o vede el ,de ce a fugit cand a venit dna Victoria Nuland?Cred ca asta explica cine are dreptate si cui ai este frica de dreptate.

Musafir

#23659 strategie comunisto - voiculista

2014-01-12 23:27

M-am uitat de mai multe ori peste comentarii si am observat ca sunt comentarii asemanatoare sau aproape identice care se vede ca sunt puse de aceiasi oameni pentru a da impresia ca sunt mai multi,strategie specific comunista care nu poate fi facuta decat de un om care a trait in comunism pe langa un lider comunist important cum ar fi Ceausescu.
Oare cine ar putea fi acel om?

Musafir

#23660

2014-01-12 23:32

eu cred ca toti care au guvernat aceasta tara pana acum de la asa zisa revolutie trebuie sa merga dupa adrian nastase si confiscate toate bunurile dobandite pana acum si la neamurile care le au nu se mai termina jaful an tara asta neam saturat sa traim ca cesetori si sa ne e frica de tot ce misca pt ca uni au relati si tu nu ai

Musafir

#23661 @ 23654

2014-01-12 23:34

"politicieni care se gandesc numai la ei" cum ar fi Voiculescu , Adrian Nastase , Victor Ponta , Dragnea si altii care au furat tara cu muliarde de euro?

Musafir

#23662

2014-01-12 23:34

Stimate Domnule Mihai GIDEA , va multumesc pentru aceasta petiție , BASESCU trebuie sa plătească pentru jaful făcut in aceasta tara . Cu multumiți .Florentina
altu'

#23663

2014-01-12 23:35

bine ar fi daca, pe langa aceasta petitie, conducatorii statelor occidentale ar primi si un set de detalii despre faradelegile basistilor.

Musafir

#23664

2014-01-12 23:37

nu mai vrem sa induram umilintele lui Basescu si a oamenilor lui care se lafaie in de toate fara rusine am facut cu 5 ani in urma o plingere la basescu sa spun ca locuiesc in Mogosoaia linga centura capitalei si nu am current electric atunci fiul meu era anul 1 la facultatea de medicina acum este anul 6 nici acum nu sa rezolvat nimic fiul meu fiind nevoit sa invete la luminare cui sa ma pling? cui ai pasa?intr-o tara plina de conruptie?
BASINILE BASULUI PUT URAT...

#23665 BASAU LA INCHISOARE PE VIATA

2014-01-12 23:38

BASINA PUTUROASA SA PLATEASCA !!!

Musafir

#23666

2014-01-12 23:38

Buna seara Dl. Gidea si tuturor colegilor dumneavostra de "Lupta"...
Ma bucur ca mai exista cineva in tara asta care are curajul sa lupte public in prima linie si isi asuma cu curaj posibilele consecinte negative din partea regimului Basescu asupra lor !!
Va multumesc pentru toate anchetele si dezvaluirile nelegiuirilor regimului Basescu pe care le-ati facut pina acum si sper si de acum inainte, indiferent din ce partid vor fi acestia; poate astfel se desteapta mai multi romani si constientizeaza in sfirsit ca suntem tratati cu dispret de catre cei care ne conduc si-si sterg picioarele de noi ca de un pres !!!
Asa ma simt de cind m-am intors in Romania dupa 10 ani de viata in Germania. Sper din tot sufletul ca toti rominii sa invete ca in afara de Obligatii au si DREPTURI !! Iar daca l-i se incalca sa lupte pentru ele, sa faca efectiv ceva si nu doar sa se lamenteze ca un om singur nu poate schimba nimic. Un om singur nu poate schimba foarte multe, dar daca ne unim mai multi putem schimba foarte multe !!! M-am saturat de oameni lasi, nepasatori cu ce li se imtimpla lor si celorlati, sau pur si simplu neinteresati de ce fac "alesii" cu ei !
Datorita celor prezentate de Antena 3 iarna trecuta au iesit oamenii in sfirsit in strada sa se manifeste public si sa fie solidari. Desi eram inghetata toata, imi curgeau lacrimi de fericire sa vad in sfirsit multi alti oameni care lupta pentru dreptul lor la demnitate si care constientizeaza ca luptand pentru crezurile tale poti schimba ceva ! Mi-a redat speranta ca poate acesta tara mai are o sansa sa se schimbe atata timp cit mai sunt oameni care sunt dispusi sa lupte pt asta.
"Alesii" fac cu noi ceea ce fac pentru ca noi le permitem asta prin nepasarea nostra sau prin lipsa de atitudine prompta si de fiecare data cind ei abuzeaza de puterea pe care NOI LE-AM DAT-O !! Purerea este la oameni si asta trebuie sa constientizeze ei; ca alesii sunt "angajatii" nostril si nu invers, platiti din banii nostri si trebuie sa lucreze pentru noi, iar atunci cind nu ne mai reprezinta interesele sau ne fura sa-i dam afara !!
Poate intr-un viitor apropiat, dupa ce o sa scoate-ti si mai multa mizerie la iveala o sa li se faca lehamite si altor oameni cu stomacul mai rezistent..... si vor reactiona si ei. Sper sa fie cat mai multi....
Domnul sa va aiba in paza si pe noi toti ca popor !

Cu respect,
Flori Flamand


basini puturoase

#23667 BASEALA INFRACTOR

2014-01-12 23:39

JOS AINFRACTORII basanai !!!

Musafir

#23668

2014-01-12 23:39

durerea si ura pe care o am in suflet pt acest presedinte al romaniei, ma face sa semnez aceasta petitie cu multa bucurie.
besina besinosul

#23669 ce nume este asta BESINA ???

2014-01-12 23:41

MA CHEAMA BESINA SI SUNT PRESEDINTE DICTATOR

Musafir

#23670 Re:

2014-01-12 23:41

Pleaca, basaina !!!

#23671 TOTUL PUTE LA BAS...

2014-01-12 23:42

BAS, pleaca driecu pana n-o iei in barba !!!
sunt desfigurat de alcool cu gheata !!!

#23672 cum driecuuu

2014-01-12 23:44

CUM DRIECU A AJUNS URATANIA ASTA PRESEDINTE?
Cristi de pe 22...

#23673 Pungesti

2014-01-12 23:45

Dl. Gadea, matale Pungesti, sau nu Pungesti ?
Întreb, ca sa vad daca semnez si eu petiția!
Mă gândeam ca daca spui ca Pungesti si matale, atunci semnez si eu petiția......

Musafir

#23674

2014-01-12 23:45

Romania...mai respira datorita Tv Antena3.Eu recomand tuturor acest post tv...este ca si cum ai face o facultate de elita.
Verticalitate,demnitate,profesionalism,eleganta.
Iesim in strada...stabiliti o data...nu mai putem astepta pana in decembrie.Va multumim!
BASAU PLEACA !!!

#23675 PLEACA PUTOARE !!!

2014-01-12 23:46

TIRAN URAT, CHIOR SI BETIV, PLEACA DRIECU PANA MAI POTI !!!