Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post

Absolventa Stiinte Politice in SUA

#16912 Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 13:33

#16904: - Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

poate ca singura solutie ar fi ca cei ca tine sa se intoarca in Romania !!!

M-am intors in Romania de aproape 4 ani si degeaba. Am lucrat in call center-uri si in tot felul de firme pana mi-am dat seama ca e mai lucrativ sa fiu freelancer. 

Scena politica din Romania este total inchisa. Accesul se face pe conexiuni, pe pile, pe bani si pe compromisuri--ori, eu nu sunt adepta acestor concepte. Acelasi lucru este valabil si pentru arena jurnalistica romana. Vedeti voi pe undeva anunturi de angajari? Ca eu caut peste tot si nu vad nimic.

Raspunsuri

26

#17016 Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 14:13:54

#16912: Absolventa Stiinte Politice in SUA - Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

Iti spun eu ca freelance e cel mai bun lucru pentru un tanar care vrea sa "creasca" in Romania. In rest sunt putine zone, incluzand pe cele corporate, unde ai vrea sa lucrezi. Si eu sunt freelancer. Oricum ideea de a face ceva in domeniul politic nu poate fi aplicata ca si individ......