Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul

Fan Hitler

#17001

2014-01-11 14:06

Sper ca nu Bombo va fi responsabil sa duca abuzurile astea in SUA. Asta le fura si le duce in Zambaccian...

Musafir

#17002

2014-01-11 14:06

dreptate pina la capat
Alexica

#17003 Re:

2014-01-11 14:07

#25: Doctoru' Andy -

Eu cred ca TU o sa pui "botul". Iar noi, o sa ti-l .... "pieptanam" ... :))


Musafir

#17004

2014-01-11 14:07

confirm semnatura petitiei

Musafir

#17005 Re: Re: Re: Re: 2 la primarie 2 la prefectura

2014-01-11 14:07

#16968: marius - Re: Re: Re: 2 la primarie 2 la prefectura

NU LA TOATE NENEA CA MAI SUNT SI SECURIZATE SI DACA STAU PREA MULT IN SCARA UNUI BLOC SA DECODEZ MA VAD VECINII SI ZIC CA-S LA FURAT


Musafir

#17006 m.m

2014-01-11 14:07

Pentru toate femeile le astept pe facebook /marius.marian.775 Astept cereri!

Musafir

#17007

2014-01-11 14:08

Anonime sau nu, numarul semnatarilor e mai mare decat la orice petitie. Chiar cu efortul facut de cei care doresc sa o compromita si sa o duca in derizoriu (cei domiciliati in Basesti si nu numai) ea exprima punctul de vedere al unor oameni reali. E un numar mare care nu poate fi ignorat...
ammaranta

#17008

2014-01-11 14:09

Sa scapam de peroanele din suita si de cel cu sceptru.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-01-11 14:09



Musafir

#17010 m.m

2014-01-11 14:09

sa ai fut in gura pe basisti!

Musafir

#17011

2014-01-11 14:10

Si din statistici se diferentiaza cei care, foarte clar, sunt platiti sa-si bata joc de tot, dar, mai ales, de dorinmtele si opiniile romanilor.
Eu

#17012 Re:

2014-01-11 14:11

#16963: 1 -

BAAAA, dobitoc de basist, incerci sa DEZINFORMEZI, la fel ca tactu(basescu). Te-ai chinuit sa semnezi de cateva zeci de ori degeaba, ceea ce demonstreaza prostia din capul vostru si abnegatia cu care va chinuiti, voi basistii, sa duceci in derizoriu asemenea demers. Daca te uiti mai atent sunt peste 55730 de IP-uri, ceeace ce demonstreaza ca actiunea ta, ramane fara efectul pe care ti-l doresti, adica sa DEZINFORMEZI, DOBITOCULE. Tine cont ca de pe un singur IP, se pot trimite mai multe petitii, adica in aceeasi casa pot fi mai multi nemultumit de voi securisti IMPUTITI si DEZINFORMATORI

Jos cu MACHITORUL


Musafir

#17013 Re:

2014-01-11 14:11

#16963: 1 - Am semnat petitia aceasta de 20

in cazul acesta esti ori idiot ori securist...ca sa-ti faci atatea conturi de email si sa pierzi atata timp ca sa demonstrezi nimic ,demonstreaza ori prostie ori ca esti platit! In plus aici este un chat (discutie) neoficial,deci nu sunt darile de seama pe care esti obisnuit sa le faci tu la birou....e ceva cam ca stenogramele pe care le dati voi la presa cand vreti sa intoxicati :)

Xena

#17014 Re: Re:

2014-01-11 14:12

#16995: Absolventa Stiinte Politice in SUA - Re:

Nu, nu ar trebui sa intelegem ca semneaza aceeasi oameni fara intrerupere, ar trebui sa intelegem ca unii incearca sa isi protejeze identitatea in fata celor celor care fac asemenea comentarii!

Dupa cum stiti cand ati semnat petitia vi s-a cerut o adresa viabila, unde sa vi se comunice activarea  semnaturii!

Ati avut deasemenea si optiunea de a va afisa/sau nu, numele pe site!

inclusiv dvs, semnati cu: "absolventa" ..., de ce nu cu numele personal, cel real si nu unul ales la intamplare?

De ce oare?, ne putem pune si noi aceasta intrebare, nu?

 

Mos_Ioan_Roitul

#17015 basescu si toti ai lui.

2014-01-11 14:12

Eu tot nu inteleg ceva. De ce naiba au mai marit TVA-ul de la 19% la 24% si au micsorat salariile bugetarilor cu 25% daca au facut un imprumut de 20 de miliarde de euro? UNDE DRACU SUNT TOTI BANII ASTIA? Stie cineva sa raspunda la aceste intrebari?
26

#17016 Re: Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

2014-01-11 14:13

#16912: Absolventa Stiinte Politice in SUA - Re: Re: Aceasta petitie semnaleaza grave probleme de gandire si de moralitate

Iti spun eu ca freelance e cel mai bun lucru pentru un tanar care vrea sa "creasca" in Romania. In rest sunt putine zone, incluzand pe cele corporate, unde ai vrea sa lucrezi. Si eu sunt freelancer. Oricum ideea de a face ceva in domeniul politic nu poate fi aplicata ca si individ......


Musafir

#17017 Re:

2014-01-11 14:14

#16982: -

ASTA-I DUREREA VOASTRA CA VOR SA VA FACA DOSARE PAN' LA ALEGERI? ASTA-I PROBLEMA IMPORTANTA PT TINE CARE TI-E FRICA DE DOSAR, PT MINE AR FI MAI IMPORTANT DACA N-AR TREBUI SA-MI CUMPAR MEDICAMENTELE CAND STAU INTERNAT IN SPITAL, SA NU TREBUIASCA SA CUMPAR CALCULATOR PT DNA INVATATOARE CAND ACASA PT COPII NU AM, SA NU TREBUIASCA SA MERG CU BICICLETA LA SERVICI 25 DE KM CA NU-MI AJUNG BANII SI DE BENZINA SI TU VEZI DOSARELE HOTILOR CA PROBLEME IMPORTANTE SA NU CUMVA SA SE FACA?

HUUUUOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.......

HUUUUUOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO.....

HOTILOR. TOTI SUNTETI O APA SI-UN PAMANT


Musafir

#17018 Re: basescu si toti ai lui.

2014-01-11 14:15

#17015: Mos_Ioan_Roitul - basescu si toti ai lui.

da,la oamenii din pdl care conduceau tara cand s-a facut imprumutul,la cei din camarila lui basescu....


Musafir

#17019

2014-01-11 14:15

Ne ascundem.Partea corupta a justitiei,este singura putere in Romania.Niciodata democratia nu a fost mai departe de romani.
VV

#17020

2014-01-11 14:16

Nu-mi vine sa cred cat de multi romani sunt indoctrinati de posturile tv ale lui Felix. Tara asta nu cred ca-si va mai reveni vreodata daca dorim justitie doar intr-un sens, doar pentru cei care nu sunt cu noi. Basescu a ramas singur. Voi aveti 75% in Parlament si nu ati reusit sa treceti un act normativ mai de "Doamne ajuta!".

Musafir

#17021 Re: chiar nu inteleg rostul acestei petitii

2014-01-11 14:17


Musafir

#17022 Re:

2014-01-11 14:18

#16963: 1 -

intr-adevar, numai basescu trebuie scris cu litere mici...mici....mci....cat caracterul tau, dragalasule basist

anti politic

#17023 #17399

2014-01-11 14:18

Bravo Doctoru Andy. Astia nu stiu cum sa faca sa puna motanul FELIX turnatorul neamurilor sale pe justitie ca sa scape de puscarie, dar cred ca e prea tarziu si pana la finalul anului sa speram ca se termina procesul si il vedem langa Nastase ca din pacate Antena 3 apara doar infractorii din politica romaneasca si nu este o televiziune care sa spuna adevarul.
Domnule Gadea si Ursu, am si eu o intrebare catre dumneavoastra: doamna invatatoare pe care ati mediatizat-o si ati filmato in fiecare zi ca este in greva foamei acum sta bine mersi in parlament. Spuneti-mi mai apara acum interesele profesorilor sau a fost doar BLABLA asa cum faceti in fiecare seara???
Pe voi va doare in cot de poporul asta ca stati bine mersi si lucrati pe foarte multi bani la motanul Felix, nu aratati realitatea din tara cand peste 60% traiesc la limita saraciei, ca guvernul Ponta (care este un guvern cu foarte multi penali) pune taxe peste taxe, oare cat credeti ca lumea se va mai uita la televiziunea asta penala si nu o sa iasa in strada? Nu avem de ce sa il criticam pe Base atata timp cat USL a ajuns la putere mintind poporul si toate proiectele pe care le-a avut Boc si ei le-au contestat, acum ei le-au pus in practica. Nu va mai lasa patronasul sa ii criticati cu privire la Rosia Montana, pentru gazele de sist etc...
Si mai as avea un lucru de comunicat pentru domnul Radu Tudor: Prin afirmatia ta ca "ce sunt 40 bani ca mai pune Ponta la acciza de la carburant" eu iti zic ca pentru tine care castigi probabil foarte mult ca altfel nu as putea intelege ca mintiti poporul pe doi lei, probabil ca este putin, dar pentru cei multi care nu iau nici 200 euro pe luna este foarte mult.
Si apropo sper sa nu o mai vad pe sora lui Nastase care l-a facut pe fratiorul ei "PATRIOT" si voi il vedeti martir pe acest OM care a vandut tara.

VA INTREB CE A FACUT NASTASE SA FIE PATRIOT?

Din pacate sant toti niste hoti, iar voi stati in genunchi in fata celui mai mare hor al romaniei, adica Voiculescu si ii aparati, iar posturile lui Voiculescu cred ca ar trebui inchise, ca mint de dimineata pana seara poporul.

La revedere si sper ca nu va simtiti deranjati ca am relatat cateva lucruri adevarate.

 

Fan Hitler

#17024

2014-01-11 14:18

Caut si eu o mamaie pt o relatie amoroasa serioasa de lunga durata...tanar prezentabil..situatie materiala stabila...rog seriozitate
cristina

#17025 Re: Ce industirie a distrus base ? Ceva probe puteti aduce

2014-01-11 14:19

#16202: -

Ce industrie  a distrus       bas ?    Sa nu  imi zice de  flota ?  :))   De flota  eu zic sa-l intrebati pe amicul  lui  voiculescu  !  Cum  ? Nu-l  Cunoasteti?      tov.  Nicu  Paharoiu  !:)