Abuzurile din Romania trec oceanul

Quoted post


Musafir

#6771

2014-01-09 22:30

...buna seara...!...ingaduiti-mi si mie ...umilului ce sunt...,un fost abuzat de catre imaculata justitie din aceasta tara...,un cetatean modest si simplu...,sa va spun c-am ajuns sa-mi fie lehamite ca sunt roman si ca...m-am nascut in Romania...!...pacat...!...avem o tara minunata...insa...pacat...ca la carma ei avem o haita de caini si catele ...care n-au nici un Dumnezeu... ...dragii mei...!...daca putere as avea ...sa schimb ceva in tara mea...nu mult...doar 2-3 luni...as lua in parte fiecare impostor cu functie in stat...,fie el presedinte,premier,parlamentar,senator,ministru,justitiar,primar,etc.,le-as confisca averile nejustificate,le-as face juguri precum boilor...si as ara cu ei ogoarele patriei ,pe care le-au distrus si care sunt pline de maracini...,apoi...tot cu ei as recladi toate uzinele,fabricile ,agricultura si tot ce-au distrus...muncindu-i cate 10 ore pe zi,cazandu-i in baraci alaturi de familiile lor si dandu-le un salar lunar de 1000 de lei...fara a umple puscariile cu ei...

Raspunsuri


Musafir

#6789 Re:

2014-01-09 22:34:45

#6771: -

achesez :)