S.O.S. familia!

Quoted post


Musafir

#2818

2013-11-28 07:36

Imi pare rau ca te dezamagesc dar nu am luat de pe site-ul de pe accept. ;) ci de pe science daily. Eu nu ma documentez de pe site-uri ortodoxe sau gay. Ori fac o treaba ca lumea ori nu. :)

Raspunsuri


Musafir

#2819 Re:

2013-11-28 08:22:01

#2818: -  

 oricum n-ai facut treaba ca-lumea. ce sens are sa o mai scalzi ?! felul in care pui problema, reducandu-te doar la a comenta afirmatia legata de accept arata ca nu ai reusit sa faci un pas mai mult. nu uita de celelalte surse de informare. fa asta spre binele tau si al altora. 


Musafir

#2820 Re:

2013-11-28 10:04:04

#2818: -

Imi pare rau ca te dezamagesc dar nu am luat de pe site-ul de pe accept. ;) ci de pe science daily. Eu nu ma documentez de pe site-uri ortodoxe sau gay. Ori fac o treaba ca lumea ori nu. :)

In regula, hai sa vedem ce gasim pe Science Daily despre teoria asta si cum ai tradus si interpretat tu.

http://www.sciencedaily.com/releases/2012/12/121211083212.htm

Textul este intr-adevar cel tradus de tine, insa e specificat faptul ca sunt redate ideile din studiul respectiv. E ca si cand ar relata cineva ca, dupa declaratiile lui Gigel Popescu, in ziua X s-a petrecut evenimentul Y intr-un anume mod; nu se mai reia la inceputul fiecarui paragraf ca sunt spusele nedemonstrate ale unei persoane, pentru a nu pierde coerenta si a nu repeta degeaba. Puteau face o treaba mai buna insa, pentru ca anumite exprimari induc cititorul in eroare, ceea ce ma face sa ii suspectez de incorectitudine.

Titlul este insa foarte clar:

Epigenetics May Be a Critical Factor Contributing to Homosexuality, Study Suggests




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...