S.O.S. familia!

Quoted post

A.

#939 Re: Re: Re:

2013-08-23 10:16

#934: - Re: Re:  

 si tu esti victima aceleiasi propagande si varsta la care zici ca ai "descoperit" dovedeste asta. asa ca, pentru binele tau, ar trebui sa-ti reconsideri atitudinea fata de viata si fata de normele ei corecte. daca vei vrea sa stergi din tine minciuna asta cu care te amagesti si la varsta asta, adult fiind, cu siguranta viata ta se va schimba in bine si te vei insanatosi. spre binele tau, fa asta. mediteaza la lucrul asta.

Raspunsuri


Musafir

#940 Re: Re: Re: Re:

2013-08-23 10:49:10

#939: A. - Re: Re: Re:

As vrea sa-mi spui ce propaganda era in anul 1999. Aveam 11 ani si deja stiam ca sunt gay desi nu intelegeam fenomenul, ca se numeste "gay", "homosexualitate", stiam ca nu o sa imi placa fetele dpdv sexual. In 1999 nu aveam cablu. Numai TVR 1, TVR 2, Prima Tv si Antena 1 cu "purici". Si pentru ca nu aveam acces la desene animante non stop in afara de cele de la ora 13.00 de pe TVR, cand nu eram la scoala, ori imi faceam temele, ori bateam mingea cu alti copii pana la 9 jumate seara. Spune-mi ce propaganda. Hai, daca tot esti atat de cunoscator. Ce propaganda era la televiziunea/internetul de atunci? Cine avea curajul sa vb pe strada despre asa ceva? Cine avea curajul sa faca parade? Iti dai seama ca sunt retorice aceste intrebari. Ele in sine reprezinta argumentul meu.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...