S.O.S. familia!

Quoted post

Ovi

#926

2013-08-23 05:25

Aici aveti dreptate, dar va rog sa va uitati peste comentariile din paginile trecute. Sunt multi oameni care sau urlat in gura mare DEGENERATII! SATANISTII!! NENOROCITII!!! BOLNAVII!!!! NE DISTRUG FAMILIA!!!!! Si eu va spun, cand aceasta petitie ar dori sa creeze o lege asemanatoare celei din Rusia, ce sa creada un adolescent, care spun din nou, are psihicul si asa zdruncinat de aflarea "vestii", cand pe langa aceste comentarii, vede si stirile ce vin din Rusia?

Si nu, nu a "legalizat" vanatoarea, dar uite ca aceasta vanatoare este o consecinta a acelei legi si a faptului ca politia nu isi face datoria, poate s-ar alatura si ei vanatorilor. Sa nu va imaginati ca Romania la capitolul asta este cu mult mai diferita.

Poate ca aceasta petitie creeaza pentru unii un anumit sentiment de "uite, cineva chiar face ceva sa ne protejeze copiii" dar sa nu uitati, ca poate nu ea ati nenorocii viata altora. Exact cum cred ca si ONG-urile pot face lobby si in alt fel decat Parada Gay, asa cred si eu ca voi va puteti creste copiii pentru a deveni oameni cu coloana vertebrala. Dar asta (parada si petitia) e calea mai usoara, care din pacat nu face decat sa antagonizeze pe multi...

Si sincer, eu va spun, nu poti schimba sexualitatea cuiva. Cum nici a mea nu a fost schimbata de parintii mei si de toate cuplurile hetero pe care le-am vazut pe strada, nici a unui hetero nu i se va schimba daca ar vedea doua femei sau doi barbati tinandu-se de mana pe strada. El, copilul/adlescentul, va simti atractie spre sexul opus (daca e hetero) sau spre acelasi sex (daca e homo) in final, chiar daca in jurul lui v-or aparea cupluri si gay si hetero.

Raspunsuri

Dana Captilin

#928 Re:

2013-08-23 06:53:38

#926: Ovi -  

 Ovi, eu te rog asa:

1. sa nu ne iei de prosti (nu-mi scapa nici un cuvintel din tot ce se scrie aici, si am convingerea ca nimanui);

2. sa nu mai rastalmacesti ce se scrie aici pentru a transforma ce spunem NOI in ceea ce vrei TU (a aduce slava omului creat de Dumnezeu nu inseamna;

3. sa nu mai acuzi, sa nu mai jignesti;

4. sa nu mai repeti obsesiv aceeasi idee, dealtfel gresita, de 3-4 ori pe zi;

5. sa nu te mai contrazici (asa este, sexualitatea nu poate fi schimbata; cu ea te nasti - barbat sau femeie. Intelegand singur asta, despre ce vorbim?).


Musafir

#953 Re: Satanismul

2013-08-23 16:05:49

Problema satanismului e complicata si mult mai subtila decat isi inchipuie lumea in general. Probabil crezi ca persoanele homosexuale sunt acuzate de ritualuri oculte cu pentagrame intoarse, desacrari de morminte sau altceva. Adevaratul satanism pleaca de la un principiu suprem, si anume ''fa ce vrei'' (do what thou wilt - Aleister Crowley). Acest principiu implica faptul ca nu exista legi divine sau naturale care sa constranga omul, prin urmare el nu ar trebui sa se supuna nici celor stabilite de societate, ci numai vointei lui. Pe asta se bazeaza permisivitatea sexuala absoluta, inclusiv pedofilia, zoofilia si necrofilia. Pe asta se bazeaza tot ce facem impotriva organismului nostru, pentru asa-zisa distractie, si tot pe asta se bazeaza egoismul extrem, lipsa de responsabilitate, sufocarea constiintei etc. Nu trebuie sa fii religios pentru a sti ca anumite comportamente foarte dragi lumii de astazi (multora dintre noi) sunt nesanatoase.

Ideologia conform careia totul ar trebui permis este propagata si prin minoritatile sexuale, ele crezand ca aceasta actiune e organizata in interesul lor. Asa sunt instruiti activistii sa faca propaganda marxismului, si o fac cu convingere, vazandu-si doar interesul, desi promoveaza atatea alte lucruri in afara de el. Toti cei cu care am interactionat si toate materialele pe care le-am citit sustineau unanim cateva lucruri:

- familia nu functioneaza asa cum este astazi; femeile trebuie sa se indeparteze de rolul de mame;

- influenta religiilor trebuie inlaturata (pe alocuri cu ele cu tot);

- permisivitatea sexuala trebuie sa fie completa; ''dreptul'' la avort e esential.

De ce promoveaza acesti oameni la pachet asemenea lucruri, care nu au legatura cu homosexualitatea? Pentru ca asa sunt instruiti. Propaganda este facuta prin ei, mai putin de ei, pentru ca in mare parte nu le apartine.

 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...