VREM PARTENERIAT CIVIL IN ROMANIA

Quoted post

rares

#24 Re: Re: Re:

2013-04-19 12:19

#23: Ana - Re: Re:

Mare dreptate ai Ana , Romania din cate se observa chiar si in ziua de astazi este condusa de biserica ortodoxa ,preotii se opun contra legalizarii parteneriatului intre doua persoane de acelasi sex dar eu cunosc o gramada de baieti de si-au inceput viata sexuala cu preotul de cand aveau 15 ani sau poate mai mici , ce poti sa mai intelegi prin asta ? Preoti pedofili si tot ei sunt contra !!!

 

Raspunsuri

@tarfa de rareS

#136 Re: Re: Re: Re:

2013-09-10 06:30:13

#24: rares - Re: Re: Re:

fu-tu-ti mormantul matii moarta fututa de toti cainii, poponar cu gura plina de cacat din propriul cur.

C-tin

#224 Acuzatii nefondate, generalizate!

2014-03-14 19:06:59

#24: rares - Re: Re: Re:

Acuzatiile nefondate nu-si locul in societate! Deci, hai sa fim obiectivi ! Daca un pom mai are si uscaturi nu inseamna ca tot pomul e stricat. Deci, nu mai vorbi la general! Si apoi invatati sa acceptati decizia majoritatii si nu va mai plangeti de mila, ca oricum nu va controleaza nimeni de ceea ce faceti intre patru pereti.

Ana

#229 Re: Re: Re: Re:

2014-03-30 18:47:03

#24: rares - Re: Re: Re: Preotii ori se opun ori sint contra ? Okay,Romania nu este condusa de biserica ortodoxa dupa parerea mea. Sint casatorita am copii si nepoti si sint ortodoxa.Dar sustin ca toti sintem egali in fata legii si cetatenii trebuie sa aiba drepturi egale,fara discriminari de sex,religie,nationalitate,etc.De asta am semnat petitia.Cine traieste inafara Romaniei are mintea un pic mai destupata,isi vad de problemele lor nejudecind ce face unul sau celalalt,nu se jignesc si nu judeca pe nimeni. Nici unul dintre noi nu am fost intrebati la nastere ce religie preferam,au judecat parintii pentru noi,nu e de mirare ca sintem 70-80%  de religie ortodoxa.Una gindim si alta facem,asa si unii preotii la care tu faci referire,e greu sa nu ai coloana vertebrala.Cei pedofili daca exista si tu ii stii defera-i la Politie.Este alta mincare de peste,nu despre asta se face referire in petitia in dezbatere. Preotii sint cei care vor fi judecati primii dupa invierea lui Isus,nu este deloc usoara menirea lor nu noi trebuie sa-i judecam,nicidecum.