TRANSPARENTA IN DECIZIILE FINANCIARE DIN COLEGIUL PSIHOLOGILOR

Quoted post


Musafir

#25

2013-04-08 17:30

Am refuzat sa mai platesc taxa catre colegiu tocmai pentru ca niciodata nu ni s-a spus unde merg acesti bani (foarte multi raportati la cat castiga un psiholog). Pentru mine este un efort mare sa rup de undeva 250 lei. Inca de la inceput mi s-a parut nejustificata o asa taxa mare doar pentu simplul fapt ca "ne da voie " sa ne facem meseria pentru care am invatat am muncit am investit bani si nimic altceva...nici macar niste raspunsuri banale la mailurile pe care le-am trimis catre colegiu in legatura cu diferite probleme pe care le-am intampinat. Nu s-a deranjat nimeni sa-mi dea vreun raspuns. Colegiul nu ne-a ajutat vreodata cu ceva...noi doar cotizam. Sunt de acord sa existe colegiu, sa platim o taxa decenta si sa stim ce se intampla cu banii nostri sau macar de ce ii platim anual. Cand voi fi convinsa ca nu e doar o afacere pe seama haosului din acest domeniu voi plati taxe.

Raspunsuri


Musafir

#32 Re:

2013-04-28 17:47:48

#25: -

Am platit taxa de 250 pentru a da interviul pentru supervizare, apoi cotizatia pana la sfarsitul anului. In 2 minute interviul s-a terminat, peste o luna am primit maretul atestat de psiholog in supervizare si asta pentru 250 lei? Si cand ma gadesc ca eram vreo 300 numai la clinica.....

Tila

#34 Re:

2013-04-30 09:29:40

#25: -  

 Bineinteles ca e o cotizatie pentru buzunarul unora, o afacerea pe sema fraierilor care desi fac o facultate si se specializeaza, pentru ei nu e suficient. Nu dai banul... nu esti psiholog. De ce?... pentru ca asa spun ei!!!