Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

Reghintovschi Stefana

/ #28 Spune NU desfiintarii Spitalului de Ortopedie din Eforie

2013-02-18 18:13

Ma numar printre cei care s-au incapatanat sa reziste, de-a lungul anilor , in frig si conditii mizere de lucru , fiind amenintati la fiecare inceput de an cu inchiderea spitalului din cauza datoriilor .Iata ca , din pacate , sfarsitul a inceput pe data de 31.01.2013,o data cu aprobarea transformarii SOTRM in sectie exterioara a SCJ Constanta. Mi-e greu sa cred in promisiunile celor ce ne patroneaza ,dat fiind ca n-am vazut mare ajutor de cand am fost preluati . De atunci, atat eu cat si colegii mei, "EROII " de la SOTRM Eforie Sud ,avem privirea trista si cu greu ne putem detasa de situatia existenta astfel incat sa ne putem desfasura activitatea la standardele calitative la care ne-am " invatat" pacientii . .Sper insa ca vom fi aici cat mai mult timp pentru pacientii ce ne cauta , nu pentru " conditiile hoteliere " pe care se pune atat accent, ci pentru ca, inainte de a fi doctori , asistenti , infirmiere etc. , suntem " oameni" si ne tratam pacientii cu "omenie "( cuvinte atat de rare in ultimii ani...). Pe aceasta cale le multumesc celor ce ne cauta , in speranta ca vom putea sa ii tratam multa vreme de acum incolo.