Pentru Filarmonica ''Dinu Lipatti'' Satu Mare


Musafir

/ #27

2013-01-27 09:03

Din pacate, nu știu de ce am impresia (știu foarte bine) că lucrurile vor decurge nu in favoarea culturii satmarene, și nu în favoarea dumneavoastră dragi și stimați semnatari ai petiției, la ce ne trebuie noua filarmonica, zau asa, haideți măi oameni buni, doar nu credeți că ,,prea cinstiții" edili pe care i-ați votat vor face ceva în sensul acesta, probabil acel ,,stimat" om de afaceri știe unde și cât să îndese în buzunarele atât de goale, mari și superospitaliere de noi venți, euro, dolari, lei, probabil sunt și rublele rusești la modă :)) , nu conteaza, bani să fie, daca se poate căt de mulți că ... deh, doar trebuie case, mașini noi, alea alea ... excursii , concedii, doar se muncește pe brânci în instituțiile care fac totul spre binele nostru și a patriei, nu ?????? Mai ales dupa campaniile electorale așa de modeste unde nu s-a cheltuit mai nimic ... :)) sa dea BUNUL DUMNEZEU să nu am dreptate dar ... toata povestea asta cam sună a caz pierdut pentru filarmonica ... Spun asta cu mare părere de rău, felicitari inițiatoarei petiției online, mii de mulțumiri tuturor care acordați puțin timp semnând petiția dând dovadă de adevărat spirit cetățenesc și de RESPECT FAȚĂ DE CULTURA SĂTMĂREANĂ !!! iar pentru cei care permit așa ceva, RUȘINEEEEEE !!!!!!!!!!!! MIZERABILILOR, HOȚILOR, NEMERNICI ORDINARI CE SUNTEȚI !!!!!!!!!