Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

un altul

/ #448

2012-12-12 19:53

unii lauda, altii injura pe aici sau si unii si altii fac acelasi lucru pana la urma.
fiecare vede realitatea din punctul lui de vedere si din prisma banilor care ii intra acum in buzunar.
din pacate, cei mai multi sunt lipsiti de educatia primara din moment ce fac aceste lucruri (stiu asta e momentul in care toti imi sar in cap - dar e o realitate).
ma autointitulez a fi un angajat impartial. nu am avut de castigat nici cu unii, nici cu altii. Muncesc, observ, am fost si inainte si sunt si acum "magarul de lucru" "batjocorit" de fostii si actualii conducatori pentru ca limba mea e aspra si nu stie sa linga. Iar ca mine sunt multi alti muncitori in Oltchim.
Din umila mea capacitate de a intelge ceea ce se intampla am tras concluzia ca e aceeasi Marie cu alta palarie.
se pare ca mult hulita fosta conducere nu a fost schimbata in totalitate asa cum se crede. inca sunt sectii unde prepriceputii conducatori au ramas pe posturi cheie - cu salarii grase - fiind sustinuti de cine oare? si ce fac? isi fac in continuare jocurile, isi baga coada pentru ca schimbarile ce au avut loc sa nu fie decat pentru prosti dar in actele contabile, in costuri, se regasesc aceleasi ineficiente manageriale.