Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic

ALT MUSAFIR

/ #2755 UN raspuns promt...

2012-11-28 10:47

#27: -

Ii VRETI LOCUL domnule musafir?V-A  INCOMODAT NASTASE? PACAT!!! daca ar fi fost NASTASE PRESEDINTE DE TARA ERAM DEPARTE si nu erm datori vanduti strainatatii! regret;dar terbuie sa afirm ca:POLITICIAN ADEVARAT CA  NASTASE   NU SE VA MAI NASTE CURAND !!! V_ATI IMPRUMUTAT pentru POPOR si v-ati facut averi incomensurabile ,vile in tara s-in strainatate conturi in tara si ELVETIA ,MAIAMI etc si pltesc romanii care nu au ce manca!MA ENERVEAZA cand la TV se apeleaza pt strangere de fonduri pentru diferiti bolnavi ,ce spune CONSTITUTIA  ROMANIEI la care PRESEDINTELE  face apel doar CAND II CONVINE despre sanatatea neamului romanesc?ca a trebuit ca Basescu si guv.Boc sa desfiinteze spitalele,sa platim medicamentele cand suntem in spital,operatiile,sa spuna ca n-are nevoie de medici dupa ce i-am scolit? N-AM VAZUT SI NICI AUZIT, CA VREUNUL DINTRE DEMNITARI SA FACA UN ASEMENEA ACT DE CARITATE  ,vreunul dintre miliardarii in valuta sau in lei(CU EXCEPTIA LUI BECALI).DE CE a trebuit..sa desfiinteze scoli si azi copii  intre 7 si 12,14 ani fac zilnic naveta cate 4,7 10 km prin ger si viscol?Dece sa platim un profesor cu grad mai putin decat un paznic dela renel?si vrem sa ajungem din urma pe cine?Bangladejul? Suntem mai  rau decat o COLONIE

N-am auzit pana la noi ca un DEMNITAR oricare ar fi el(marefer la gradul de cultura)sa aduca injurii poporului,si mai oribil ,azi Basescu l-a facut pe Ponta  si "P O R C" !ce sa invete un copil de la acest presedinte?N-am auzit din gura premierului asemenea vulgaritati, este prea fin ,si bine crescut ,iertati-ma ca va spun asta,dar a fi acolo unde este maria-sa,TREBUIE sa ai DEMNITATE , PRESTANTA !TREBUIE sa te autorespecti daca VREI sa fii respectat !

ASA ca,domnule musafir ,MAI REFLECTATI !