Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

vasile

/ #359 pentru 356 care are amnezie

2012-11-21 12:11

#356: Un observator - Re:

Daca imi raspunzi la intrebarile de mai jos, te cred pe cuvant:

- Cati salariati (sa nu zicem sefi)  sustrageau trei saci cu documente din Oltchim (a fost prins asupra faptului), pe vremea lui Roibu?

- Cate secretare copiau documentele si le transmiteau diversilor interesati (au fost prinse asupra faptului) , pe vremea lui Roibu?

- Cati sefi aveau intalniri conspirative (de exemplu la cantina unde au fast vazuti) cu fosti directori, pe vremea lui Roibu?

- Cine a facut zeci de contracte ( de la zece mii de euro in sus) de consultanta juridica( au fost gasite, nu se stie daca toate)?

- Cine a atribuit transportul de calcar fara licitatie?

- Cine trimitea clientii sa cumpere de la Neagoe si de ce?

- Cine cumpara de la Chempro fara licitatie de cel putin 100000 euro pe luna?

- Cine a cerut sa fie disponibilizati 3200 de salariati?

- Cine a platit unor persoane (inca din iunie, iulie, august) salarii in avans pentru luna octombrie via "cheltuieli publicitare"?

- Cine comploteaza acum sa taie instalatiile noi de la Pitesti (probabil sa nu se poata face evaluarea ca declaratia este ca s-au cheltuit ceva bani acolo)?

Daca raspunzi la astea, mai am cateva ...seturi.

Apropo de "dictatura" mai pun o intrebare si iti si raspund.

Intrebare: Cine avea curaj sa iasa sa ceara salariile la zi pe vremea lui Roibu?

Raspuns:   NIMENI , era dat afara imediat de Diculoiu. Oamenii erau scosi "in fata " de Diculoiu NUMAI cand primea dispozitie de la Roibu. Asta stiti toti si va faceti ca ati uitat.