Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

observator

/ #353 observator

2012-11-19 13:01

Am observat dragi participanti la umplerea acestui "loc de dat cu capul" cum spunea cineva, urmatoarele particularitati.
Un grup pune intrebari care par pertinente, legate de cauzele care au adus OLTCHIM-ul in nenorocire cum ar fi: furturile care s-au facut, contracte incredibil de imaginat pentru un om cu ceva simt cetatenesc, angajari de rubedenii pe salarii grase, angajari fara a fi necesar...
Alt grup care ii injura pe cei care lupta pentru revitalizarea OLTCHIM-ului, nu inteleg de ce, pentru ca cei care injura sustin ca sunt si ei angajati. - Greu de crezut!.
Cei din al doilea grup nu raspund niciodata la intrebari. Se deduce de aici ca acuzatiile sunt corecte. Dar de cate ori se atinge un punct mai sensibil, apar injuraturile care probabil au scopul de a schimba atentia.
Sincer eu chiar am asteptat explicatii la cateva probleme ridicate, dar vad ca unii se straduiesc se le acopere cu mizerii si dejectii scarboase.
Uite de exemplu ce legaturi am facut: -Roibu da dispozitii cumnatului si unuia Smeu in timp ce el este in concediu. Foarte interesant!
-Diculoiu a facut angajari care nu erau necesare. La voi sindicatul face angajari?
-Contracte cu juristi? Daca aveti serviciu juridic e chiar ilegal.