Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

un coleg nesolidar al unui coleg mizerabil

/ #349 Tot nu ai invatat nimic!

2012-11-18 20:08

In desele tale accese si excese de iraționalitate și delir ai declarat ca esti un "mare erudit" si ca esti absolvent de facultate (probabil sub acoperirea egoului tau de fiinta mitomana) iar acum spui ca esti un simplu sofer. Dar eu constat (si cred ca sunt in asentimentul majoritatii colegiilor nostri) ca tu nu esti in toate facultatile mintale!

Nu te supara dar nu esti singurul! Acest lucru se intampla "de cand lumea si pamantul". Si spre exemplificare iti dau, gratis, urmatorul citat:

„Adevaratii prieteni se gasesc cu greu printre cei ce traiesc in mijlocul onorurilor si al afacerilor publice. Unde se va gasi un om care sa prefere onorurile unui amic, onorurilor sale? Si pentru a lasa la o parte aceste rivalitati, cat e de grea si penibila tovarasia in nenorocire! Nu e usor de gasit omul care sa consimta a lua parte la ea. Cu dreptate ENNIUS a spus: Un prieten sigur se cunoaste la o intamplare nesigura. Doua lucruri dovedesc slabiciunea si usurinta a mai tuturor oamenilor: dispretul pe care ni-l arata fiecare si faptul ca se leapada de noi in nenorocire. ”

CICERO, De amicitia, 17,64,
citandu-l pe ENNIUS, Scenica, 296

 

In alta ordine de idei poti sa ne spui cum se impaca politica ARD - pe care o deservesti la nivel declarativ cu politica USL in OLTCHIM - pe care o deservesti cu trup si suflet la nivelul faptelor? Dar ce ma mira? Unul care-si face veacul pe "centura", o "curva politica si o curva de om" nu are doctrina, nu are onoare - fiind doar un mercenar si un pomanagiu! R. Radulescu - cel pe care la-i tradat, ca sa te intorci le el in genunchi - stie care sunt faptele tale alaturi de USL?

Dreptul la exprimare nu poti tu sa mi-l ingradesti! Si asa cum ti-am mai sus mai vino in garaj - printre noi; nu uita, tu ne-ai amenintat ca vei sterge pe jos cu noi; noi te asteptam sa te facem pres ... ca vicepres te-ai facut singur!

Cogito, ergo sum.
Cave ne cadas!