Cerem demiterea preotului de la Biserica romaneasca din Arezzo

"dan"

/ #8 Re: lipsa de credinta

2012-09-27 02:39

#6: Dana - lipsa de credinta draga dana daca asa te cheama,cum iti permiti sa deschizi gura fara sa stii despre ce este vorba,cum iti permiti sa critici sute,mii de romani din arezzo si imprejurimi,care nu se duc la biserica din cauza ca preotul este un afacerist nu un om al domnului eu ma duc la biserica la chianciano,la firenze cunosc preoti oameni sfinti!!!sant zeci de cazuri reale de oameni care au fost jecmaniti de catre acest preot,tu esti mai pacatosa decat el pt ca incerci prosteste sa il aperi si stai linistita ca DUMNEZEU te vede ...

eu cred ca ai creierul spalat!!!dar BISERICA este un lucru, preotul din Arezzo.este un alt lucru, calca stramb prea des ... nimeni nu a vorbit rau de BISERICA sa iti intre bine in cap! pe care planeta din capul tau aiurit un preot jigneste credinciosii si ii chiar agreseaza verbal si fizic? un om cu minte in cap nu scrie ce ai scris tu,asadar ori esti chiar preotul ori cineva te plateste sa spui absurditati! esti o persoana cu probleme grave daca nu esti capabila sa vezi ce se intampla !!!! toti tanjim dupa biserica noastra , nu a preotului,vrem sa mergem dar nu santem primiti,pe tine nu te-a furat inca,dar pune-te in locul unui muncitor care este santajat sa scoata banii in ziua botezului ca daca nu , nu incepe slujba,pune-te tu in locul persoanei care a fost facuta vita in casa Domnului la parastasul fiului mort in urma cu 3 luni,acesta nu e preot,acesta este un monstru,si tu dana esti mai rau ca el... BISERICA o sa fie plina cand el o sa fie dat afara!faptul ca te duci la biserica nu inseamna ca esti credincioasa si tu esti cel mai bun exemplu esti odioasa si ai pe diavol in tine daca ai curajul sa ataci atatea suflete nevinovate pe nedrept cantareste-ti bine cuvintele inainte sa improsti cu noroi  atatia oameni muncitori si cu necazuri care ar avea nevoie sa mearga la biserica,  nimeni nu are placerea de al ataca pe preot dar ne-a impins dansul la asemenea actiuni,nimeni nu s-a trezit din senin sa il schimbe pe preot si nici nu o sa il schimbam,e un semnal de alarma pt dansul si cred ca dansul daca o sa dreaga lucrurile ca om bisericesc ce este, nu o sa mai fie lumea suparata! asa ca dana nu te intinde mai mult decat iti este plapuma, pt ca impotriva ta noi avem toate nedreptatile facute de acest preot, fapte reale,nu absurditatile tale... credinta este in sufletele noastre si nu in numarul de prezente la biserica,e datoria preotului sa ne atraga in casa domnului! SINGURA FARA CREDINTA ,ASADAR ESTI TU!!!!!!!  sa iti fie rusine pt ce ai facut si sa te ierte DUMNEZEU pt ca ai ponegrit atatea persoane doar pt a apara un preot nedemn,sper sa poti dormi noaptea chiar daca nu meriti decat flacarile iadului !