Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

/ #103

2012-07-30 17:28

Trebuie sa faceti calculul: daca populatia trarii este de 18 milioane de locuitori, si 9 milioane trebuie sa fie prezenti la vot, atunci, citi copii sub 18 ani sunt in tara asta ?, sunt multi cetateni care au plecat in afara tarii si, din cauza rezidentei care se primeste dupa cel putin un an de zile, nu au avut cum sa voteze,unii nu au avut 300-500 franci sau euro ca sa vina in tara sa voteze, mama mea si nu numai, a decedat in 2011, deci este trecuta in tabelele de vot ca persoana votanta si aceste persoane nu mai traiesc fizic,dar listele sunt incarcate ca numar de persoane si nu se poate ajunge la numarul de 9 milioane de votanti din 2002. Cu ajutorul Ministerului invatamintului,calculati citi elevi sunt sub 18 ani, cu ajutorul Pompelor funebre cereti statistica cu cei decedati , mentionez ca este vorba de maxim 31 martie 2012 si o sa ajungeti la maxim 7 milioane de persoane cu drept de vot pe teritoriul tarii, ce se aduna din afara tarii, nici nu se pune problema ca acestia sa fie trecuti in listele de vot teritoriale Romane,fiind angajati in alta tara, ei, daca vor, pot vota, daca nu, nu, ca acolo sunt liste separate care nu sunt si nu au voie sa fie incluse in listele teritoriale ale Romaniei, decit, la finalul numaratorii sau a procentajului ca votanti. Daca faceti calculul, sigur avem unica ocazie de a anula, contesta decizia CCR, care, din punctul meu de vedere este nula si ilegala.ORGANELE JUDICIARE ALE STATULUI, POT SA ANULEZE FARA NICIO PROBLEMA ACESTE ANOMALII.Cum este posibil ca un individ, nu conteaza cum se numeste, sa fie invalidat la doua scrutinuri cu peste 51% votat si sa ocupe functia suprema in stat, ma refer la realegerea anterioara si la actuala. Multi oameni si-au anulat abonamentul tv ca nu mai poate sa-l vada sau sa il auda vorbind, psihoza critica, privind speranta perspectivei de viata s-a spulberat si o sa vedem acte de suicid foarte dese si nu numai. ATENTIE MARE, TREBUIE REZOLVATA CIT MAI URGENT SITUATIA !!! Mult succes !