Opriti abuzarea psihica a fiicei mele


Musafir

/ #15

2012-04-16 16:19

Dle Lucian,felicitari ptr curaj si initiativa.
Sunt un tatic in aceeasi situatie ca a dvs si a altor cateva mii in Romania.
Studiile unor experti romani si straini arata clar si documentat, ca copii proveniti din familii care au trecut printr-un divort au mici sanse de integrare in societate si dezvoltare normala ca adulti.Sa incercam sa evitam cum putem scenariul asta. Autoritatile sunt comode si nu se prea misca. Asta e grija lor ptr tanara generatie. Majoritatea judecatorilor sunt femei si sunt subiective,merg pe ideea ca e mai bine la mama ptr copil.
De anul tercut s-a legiferat autoritatea parinteasca comuna si e momentul sa actionam si noi taticii disscriminati ani de-a randul de lege si autoritati. Putem ajuta prin efortul si straduinta noastra, a fiecaruia, separat sau in comun, la formarea unei jurisprudente nediscriminatorii , echitabile si protectoare contra abuzurilor.
Va repet, sunt in asentimentul dvs., va inteleg durerea si strigatul disperat. Tocmai de aceea va invit sa ne organizam singuri ,noi taticii carora ne pasa de copii nostri si sa infruntam hotarat hidra administrativa a instantelor judecatoresti.
Cu cat mai multi cu atat mai puternici vom fi si vom avea un cuvant de spus.
Eu sunt deja intr-o asociatie de tatici luptatori si hotarati cu puternice sentimente paterne si avem unele succese in incercarea de a modifica unele legi despre minori.
Haideti sa ne cunoastem si sa ne apucam de treaba, avem multe de facut. Sa o facem ptr copilul tau ,al meu si al altor mii si sute de parinti, mamici sau tatici discriminati .Cu siguranta putem fi utili unii altora.
Te astept urgent cu un telefon si putem satbilii in concret mai multe


Marian Abalaru , Sibiu tel. 0744.616.039