Opriti abuzarea psihica a fiicei mele

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Opriti abuzarea psihica a fiicei mele


Musafir

#1

2011-08-14 14:03

Sper sa se ia masurile necesare si favorabile tie. Multa bafta si sanatate!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2011-08-14 14:08



Musafir

#3

2011-08-14 14:24

Subscriu întru totul celor cuprinse în petiţie, cunoscând exctitatea conţinutului.

Musafir

#4

2011-08-14 14:29

Confirm autenticitatea conţinutului petiţiei! N.Stanciu-Gorun, Deva.

Musafir

#5

2011-08-21 23:04

asa nu se poate.....esti un exemplu de tata model.....mult succes

Musafir

#6

2011-08-22 14:56

copila nu are nici o vina ca tu si fosta ta sotie nu va mai intelegeti...ea trebuie sa tina legatura cu ambii parinti....ce face fosta ta sotie nu este corect...deci iti doresc noroc in solutionarea problemei. sper sa ai copila langa tine in cel mai scurt timp.

Musafir

#7

2011-08-26 21:05

Si eu am trecut prin ceva asemanator ,copilul are sa creasca si va vedea adevarata ta valoare . CU RABDAREA TRECI MAREA! ACUMA TOT TIMPUL MA CAUTA SI DACA NU VREA MAMA LUI. Indiferent cate piedici vei avea incearca sa cauti copilul de cate ori ai ocazia. SA NU TE UITE SI SA SIMTA CA O IUBESTI.

Musafir

#8

2011-09-01 11:29

Inadmisibil!! Copilul va fi marcat psihic pe viata!

Musafir

#9

2011-09-11 01:47

SUNT IN ACEIASI SITUATIE....

Musafir

#10

2011-10-10 19:48

E trist ca in Romania,tara noastra draga legile sunt facute prost.nu e admis ca un tata sa nu-si vada propriul copil,sa nu contribuie la educatia lui,sa nu-l vada crescand.trauma pt.tata cat si pt.copil.un copil la6ani nu are discernamant,deci autoritatile ar trebui sa ia masuri!nu sunt inca mama,dar,ma pun in pielea acestui om si cred ca sufera enorm.rabdare si putere!D-zeu intarzie,dar nu uita pe nimeni,ai incredere!

Musafir

#11

2011-11-21 03:23

Era cândva bullshit-ul ăla că cică ”mamele ar fi mai responsabile”.
Pff... succes în ceea ce faceți! Apelați însă și la ONG-urile de ajutorare a taților - probabil singurele instituții încă neinfectate cu feminism.

Musafir

#12

2011-12-20 13:30

Din pacate societatea nu constientizeaza acest fenomen nociv pentru copii; asa zisa "mama" sustine ca tatal nu vrea deloc sa-si vada copilul; ea e un ingeras si el un nenorocit, cam asta-i prezentarea avocatilor.

Musafir

#13

2012-02-06 21:50

Sinceră admiraţie pentru iniţiatori. Violenţa, indiferent de natura ei, trebuie eradicată.

http://www.petitieonline.com/aparand_femeia_aparati_viata_destul_pe_noi_cine_ne_apara
CU SINCERĂ PRIETENIE, maria c.

Musafir

#14

2012-04-16 15:48

numai cine trece prin asemenea probleme le intelege pe deplin.din pacate autoritatile nu fac mai nimic, ca doar nu e copilul lor.Rusine unei asemenea mame

Musafir

#15

2012-04-16 16:19

Dle Lucian,felicitari ptr curaj si initiativa.
Sunt un tatic in aceeasi situatie ca a dvs si a altor cateva mii in Romania.
Studiile unor experti romani si straini arata clar si documentat, ca copii proveniti din familii care au trecut printr-un divort au mici sanse de integrare in societate si dezvoltare normala ca adulti.Sa incercam sa evitam cum putem scenariul asta. Autoritatile sunt comode si nu se prea misca. Asta e grija lor ptr tanara generatie. Majoritatea judecatorilor sunt femei si sunt subiective,merg pe ideea ca e mai bine la mama ptr copil.
De anul tercut s-a legiferat autoritatea parinteasca comuna si e momentul sa actionam si noi taticii disscriminati ani de-a randul de lege si autoritati. Putem ajuta prin efortul si straduinta noastra, a fiecaruia, separat sau in comun, la formarea unei jurisprudente nediscriminatorii , echitabile si protectoare contra abuzurilor.
Va repet, sunt in asentimentul dvs., va inteleg durerea si strigatul disperat. Tocmai de aceea va invit sa ne organizam singuri ,noi taticii carora ne pasa de copii nostri si sa infruntam hotarat hidra administrativa a instantelor judecatoresti.
Cu cat mai multi cu atat mai puternici vom fi si vom avea un cuvant de spus.
Eu sunt deja intr-o asociatie de tatici luptatori si hotarati cu puternice sentimente paterne si avem unele succese in incercarea de a modifica unele legi despre minori.
Haideti sa ne cunoastem si sa ne apucam de treaba, avem multe de facut. Sa o facem ptr copilul tau ,al meu si al altor mii si sute de parinti, mamici sau tatici discriminati .Cu siguranta putem fi utili unii altora.
Te astept urgent cu un telefon si putem satbilii in concret mai multe


Marian Abalaru , Sibiu tel. 0744.616.039


Musafir

#16

2012-04-17 15:28

Din pacate va confruntati cu un fenomen cunoscut numite fenomenul de alienare parinteasca. mai multe detalii aici: http://ro.wikibooks.org/wiki/Sindromul_alien%C4%83rii_p%C4%83rinte%C5%9Fti
teo

#17

2012-07-12 12:15

sunt in aceas situatie domnilor am o fetita de 10 ani care ma iubeste enorm dar mama ei nu o lasa sa ma viziteze desi sta la 3 strazi distanta, ne am despartit acum 3 luni si pana acum 2 sapt. totul a fost ok dar acum incearca sa o departeze de mn. am locuit impreuna 10 ani dar nu ne am casatorit si fetita imi poarta numele. puteti sa mi spuneti si mie care ar fi cea mai buna cale pt. situatia in care ma aflu. va multumesc si multa bafta tuturor taticilor aflati in situatia mea.

Musafir

#18

2013-08-02 13:36

eu va spun , pt cei intresati ca sunt TATI care fac EXACT acest gen de lucruri pentru a FURA copilul de la mama. daca nu cunoasteti nu semnati, va pot oferi eu situatia inversa, in care el una face si alta spune, si ajunge sa fure efectiv fata prin diverse tertipuri!!!!

Musafir

#19

2013-11-26 22:58

te inteleg...trec prin aceeasi situatie... e infiorator.

Musafir

#20

2016-02-07 16:23

am fost jefuita chiar inincinta primariei de domnul secretar mia distrus acte ce nu le mai pot recupera si la o gura de canal eram mai in siguranta decat intr-o institutie.opriti jaful domnule avocat alpoporului nr telefon 0740531319