Lipsa Timbrelor pentru psihologi=Prostitutie Intelectuala!


Musafir

/ #90 Re: La curs Duvac sustine eliminarea tinerilor din profesie prin limitarea drepturilor

2012-03-23 00:43

#88: - La curs Duvac sustine eliminarea tinerilor din profesie prin limitarea drepturilor

mai, tata, dar cine va pune sa va duceti la cursurile lui? (care apropo, nu sunt cele mai scumpe de pe piata, ce zici de 800 ron pt 2 zile de curs?)

nu tot voi l-ati votat? ca si pe ceilalti din comitetul director?

acum e tare greu sa acceptam ca NOI i-am ales pe cei care pareau mari psihologi dar nu s-au dovedit si mari oameni. si ca de obicei in tarisoara noastra, pasam responsabilitatea propriilor alegeri. ne-am inselat sau am fost inselati cu promisiuni false si cu naivitatea de a crede ca a fi psiholog presupune automat si a avea un caracter mare.

cu totii am contribuit la acest moment "minunat" din istoria psihologiei romanesti. chiar si VOI!!

eu nu sunt de acord cu timbrele din simplul motiv ca la modul cel mai sincer nu cred ca asta va rezolva problemele adevarate ale practicarii psihologiei in romania. ca multi altii, sunt muritor de foame cu cabinet, dar nu cred ca aceste masuri "vor vindeca" tarele caracteriale ale colegilor psihologi care au monopolizat piata. ce mama ei de treaba, mai oameni buni, traim in romania si asa merg lucrurile. se vor gasi "solutii" pt a ocoli limitarile acestei dispozitii.

nu-mi vine a crede cat de naivi mai suntem.

apropo, tu esti de acord cu taxele cerute de cpr pt orice fleac? daca da, mi-e mila de tine.