Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!
Musafir |
/ #1219 Re: Re: Re: Re: Re10672012-03-22 00:25#1122: Musafir la el acasa - Re: Re: Re: Re1067 "Procesul de formare a unui popor este un proces complex" Dar atunci cum iti explici ca intr-un interval de cca 170 de ani, cat au stat legiunile romane in Dacia, s-a format aici un popor nou? Lucrul acesta este posibil numai in cartile de istorie romanesti, dar nu si in realitate. "popoarelor pe care le-au cotropit???? Si aici intra romani, svabi" Ai putea explica cum puteau ungurii sa-i cotropeasca pe svabi cand svabii n-au trait in Bazinul Carpatin pana ce nu i-au invitat regii ungurilor aici - impreuna cu sasi - dandu-le privilegii, pentru a-i ajuta pe unguri in construirea Tarii Unguresti? Si au putut ei sa propaseasca si sa construiasca o civilizatie aici timp de 800 de ani, pana ce ati venit voi si i-ati alungat, ca sa le luati casele si pamanturile. Acuma ati vrea sa faceti la fel cu maghiarii - sub umbrela falsa a inegrismului si globalizarii -, dar nu o sa va mearga! Pamantul acesta este al nostru - voi sunteti aici cotropitorii!!! Incercati sa balcanizati Ardealul care timp de 1000 de ani - pana 1920, cand ati venit voi - a fost parte a Europei civilizate. Asa cum vi s-a dat, vi se va si lua!! |
|
Petitie impotriva UNTOLD - ofensa adusa identitatii crestine!
Eliminarea subvenției de stat pentru partide!
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Cerem retragerea Romaniei din Organizatia Mondiala a Sanatatii!
Salvăm Casa Dinu Lipatti
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
CCR TREBUIE SĂ PLĂTEASCĂ!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
Solicităm prelungirea termenului de încheiere a contractelor de vânzare-cumpărare cu TVA 9% până la 30 decembrie 2026
Salvati Dealul Lempes si comunitatile din jur de impactul Autostrazii A13
Salvați cei trei pui de urs orfani de pe Transfăgărășan!
PETIȚIE pentru debirocratizare, simplificare și corectare a procedurilor și deciziilor privind implementarea proiectelor din apelurile de Digitalizare IMM și ONG din cadrul PNRR
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Petiție ÎMPOTRIVA DISCRIMINĂRII COMUNITĂȚII ETNICILOR ITALIENI DIN ROMÂNIA. APPELLO Contro la Discriminazione della COMUNITÀ ETNICA ITALIANA IN ROMANIA
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
Concediu menstrual
1417 Creat: 2023-11-15
Diabetul nu are vârstă
137 Creat: 2025-09-05
Recuperarea banilor reținuți pentru CAS din indemnizația de creștere copil
25 Creat: 2025-09-08
Vrem APĂ nu NĂMOL la Adjud
111 Creat: 2025-09-06
Spune NU taxării mamelor aflate în concediu pentru creșterea copilului!
3033 Creat: 2025-07-09
Stop PUZ Sânzienelor! Vrem soare și spații verzi, NU vrem blocuri cu 10 etaje lângă Școala 19!
668 Creat: 2025-08-17
Păstrăm Trenulețul FloreFun la Vivo! Cluj-Napoca 🚂💛
32 Creat: 2025-09-07
Un referendum și o dezbatere necesară: Reforma Constituțională -Manifestul ARM
19 Creat: 2025-06-04
Schimbarea furnizorului pentru serviciile de internet si TV
15 Creat: 2025-09-08
Crearea unui parc comun pentru adresele ion Casian-Ungurean si Constantin Virnav. Tudor Strisca
371 Creat: 2025-08-27
Inchisoare pentru ucigasii celor cinci puiuti de caine arsi de vii
3202 Creat: 2021-05-07
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
5508 Creat: 2025-06-14
Eliminarea reținerii de 10% din indemnizație creștere copil pentru CASS
1155 Creat: 2025-07-07
Referendum pentru familia normala
83 Creat: 2025-06-17
IUS-Lubrifin - Parcul din inima Brașovului. Cerem Consiliului Local demararea exproprierilor pentru terenul de pe fosta platformă. Semnează petiția!
7298 Creat: 2024-11-02
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
13719 Creat: 2025-06-04
GRATIERE 2025
100500 Creat: 2025-02-03
Sustinem introducerea unei soluții de asigurare accesibile și echitabile pentru protejarea procesorului de sunet, vital pentru pacienții purtători de implant cohlear.
49 Creat: 2025-09-04
Scaunul Auto pentru Copii si Centura de Siguranta Salveaza Vieti!
15670 Creat: 2021-04-05
Crezi că premierul Ilie Bolojan ar trebui să treacă la două sprâncene?
5 Creat: 2025-09-08