Respectaţi Legea Educaţiei Naţionale la UMF Tg. Mureş!

TERMINATI CU PROSTIILE
Musafir

/ #18 Re: Re:

2012-03-15 15:43

#16: Mentor - Re:  

Eu una zau ca m-as muta, daca as putea... Dar in tara n-am unde, ca v-ati imprastiat prin toate zonele tarii...

Si, daca stau sa ma gandesc, nu vad de ce m-as muta. Voi sunteti cei care ar trebui sa va mai vedeti putin varful nasului.

Hai sa fim seriosi! Sectii maghiare sunt in cadrul invatamantului primar si gimnazial. E ok. Ce nu e in regula e sa ajunga un copil la facultate si sa nu stie sa lege doua cuvinte in limba romana.

Ardealul a fost si va fi al nostru. Cel putin asta spune istoria si e dorinta romanilor din Ardeal. Aici nici nu vreau sa aud altceva. Si nu va mai uitati ca un roman nu foloseste diacritice cand voi, majoritatea, nu vreti sau nu stit SA VORBITI LIMBA ROMANA in ROMANIA.

Pentru ce as fi de acord cu o sectie in limba maghiara? Sa ma trezesc ca la mine in tara va trebui sa invat alta limba ca sa pot merge la medic?! Si asa, am fost la Oftalmologie in Targu Mures unde de garda erau doi de-ai vostrii. Si nu mi-a venit sa cred cat de greu le-a fost sa-mi explice in ROMANESTE ce probleme am sau n-am.

Ar trebui sa cititi Constitutia Romaniei si s-o acceptati si terminati cu aberatiile astea!!!