REFERENDUM NATIONAL PT. TRANSFORMAREA ROMANIEI IN REGAT


Musafir

/ #30

2012-01-22 23:15

Personal sunt adeptul reinstaurarii monarhiei. Cunosc ceva istorie si am tras concluzia ca monarhiile sunt pline de pacate iar cele care au abuzat de putere ori si-au pierdut capul ori pur si simplu au fost impuscati. Ce credeti ca fac monarhiile actuale ? Sunt foarte atente la starea natiunii. De ce ? Tocmai pentru a nu se repeta istoria. Au invatat ca daca pun pe primul loc interesul si prosperitatea poporului lor ajung chiar sa fie iubiti. Cine credeti ca are nivelul de trai cel mai ridicat din lume? Norvegia. Unde credeti ca exista cel mai mic nivel de infractiune din lume? Suedia. Iar tari ca Marea Britanie, Danemarca, Olanda si chiar Spania sunt pe aproape.
Pai cine credeti ca a facut ”loby” ptr. a intra in NATO si UE? Iliescu? Constantinescu? sau astalalt ca-mi scapa numele?
Casa Regala fratilor si nu au dat din coate ca sa-si asume meritele.
A-mi dau seama ca nu poate iesi in fata sa se ceara singuri ci poporul trebuie sa-i vrea, numai ca poporul asta semianalfabet in majoritate nu prea cunoaste istorie si nici nu prea intelege cea ce vede.
Sunt tanar si sunt nevoit sa plec din tara cu sotia si copilul dar daca s-ar ivi ocazia noi alegem Casa Regala.
Le dorim sanatate oricum.