Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

/ #42

2011-12-28 18:56

Musafir 9
Nu sunt 40 de comentarii fiecare avand in spate un om, eu am postat 3-4 cred. Din pacate oamenii se infierbanta atunci cand nu le dai dreptate... si, iarasi, din pacate se ajuge si la jigniri. Este o evidenta ca nu o ducem bine, asa cum ne-am dori fiecare.
Nu mai este cazul sa discutam despre SMURD, ii repect pentru ce au facut.
Dar trebuie respectat adevarul. Atata tot.
Nu stiam de vanzarea CFR-ului...dar ce se poate spune de vanzarea Romtelecomului, Petrom, BCR, gazul din Marea Neagra, etc. Le-a facut toate basescu? Nu.
Ca o sa vanda Oltchim...nu o face el, probabil isi va baga coada, dar sa vedem in ce conditii le va vinde, dar nu vom afla niciodata asa cum nu am aflat cum s-au vandut fabrici intregi ca fier vechi. Eu unul nu-mi fac iluzii.
De aceea spuneam ca toti sunt vinovati pentru ce si cum am ajuns
In ceea ce priveste Rosia Montana, aici am oarecum o alta parere. Sunt ONG-uri din Bcuresti, Braile, Suceava care sustin ca extragerea aurului de acolo ar fi o crima etc.... dar nici unul dintre acesti contestatari s-ar muta acolo definitiv. Dar de dat din gura, nu e o problema.
Nu exista nici un interes sa fie intrebati locuitorii de acolo, ei ar trebui sa ia hotararea.
O seara placuta