Demiterea directorului juridic CPR pt. deservicii aduse profesiei


Musafir

/ #429

2017-12-05 13:17

Printre cheltuielile scolii gratis din Romania imi aduc aminte de: fondul scolii, fondul clasei, bani de excursii, bani de renovarea clasei, scolii, bani de reparatii, bani de manuale, etc. care intr-un an se aduna la o suma foarte frumusica.

Tupeu de dascal spagar, in scoala romaneasca: “Ori sunteti saraci, ori nesimtiti!”

“O cafea din aia si o ciocolata dati? Nu... Eu nu stiu daca sunteti saraci sau sunteti nesimtiti... Ca si clasa. Cum o sa te poti duce, ma, la bibliotecara si la secretara cu o cafea si o ciocolata? Mosu-i generos, fratele meu! La scoala 11 aia dau cate 100 de euro de Craciun. 100 pentru profesori, 100 pentru invatatoare. La scoala 5 dau tot 100, la Goethe dau 300 de euro. Daca aveau de dat si pentru mine un milion, sa-mi ia cadou, cum era? Dupa ce ca le-am facut o economie...“Vaaai de capul meu! Mariane, nici cand aveam clasa de tigani nu aveam asa cadouri. Imi adaptez limbajul fata de nivelul vostru. Nu-i normal sa vad unde e mintea voastra? Sa ma ridic sau sa ma cobor.”

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate

Sistemul de educatie de la noi este invechit, prost si nu foloseste la nimic dupa ce termini scoala ceea ce inveti ca un papagal. Cu asta cred ca suntem toti de acord.